Home / šport / Tenis / Navrátilová opäť zvíťazila nad rakovinou a spravila si zoznam vecí, ktoré chce ešte stihnúť

Navrátilová opäť zvíťazila nad rakovinou a spravila si zoznam vecí, ktoré chce ešte stihnúť

20.6.2023 (SITA.sk) – Tenisová legenda Martina Navrátilová potvrdila, že opäť zvíťazila v boji proti rakovine. Uviedla to na svojom twitteri po dni plnom rôznych testov na špeciálnej klinike v New Yorku.

Tri dni v panike

„Ďakujem všetkým doktorom, sestričkám aj ďalším špecialistom. Je to veľká úľava,“ uviedla 66-ročná niekdajšia svetová jednotka. O tom, že niekdajšia tenistka zvládla ďalší boj s rakovinou, referovali lekári už v druhej polovici marca.

Pražská rodáčka len v januári svetu oznámila, že má rakovinu hrtana aj prsníka a začína liečbu.

„Tri dni som bola v totálnej panike a myslela som si, že ďalších Vianoc sa už nedočkám,“ hovorila členka Medzinárodnej tenisovej siene slávy začiatkom jari. Priznala tiež, že si spravila zoznam vecí, ktoré by ešte chcela stihnúť.

Rakovina hrdla a prsníka

V novembri si všimla zväčšenú uzlinu na krku, zašla za lekárom a biopsia odhalila rané štádium rakoviny hrdla. Popri ďalších vyšetreniach jej odhalili aj rakovinu prsníka v počiatočnom štádiu. S nádorom bojovala Navrátilová aj v roku 2010, vtedy tiež zvíťazila nad rakovinou prsníka.

Martina Navrátilová počas svojej bohatej kariéry dosiahla okrem osemnástich grandslamových titulov vo dvojhre aj ďalších 31 vo štvorhre žien a 10 v mixe. Na čele rebríčka WTA strávila vo dvojhre 167 týždňov a vo štvorhre 331 týždňov.

Prvýkrát ukončila kariéru v roku 1994, neskôr sa vrátila na súťažné kurty v roku 2000 a hrala len štvorhru a mix, dvojhru len výnimočne. V ostatných rokoch sa v tenisovom svete pohybuje ako televízna analytička.

Viac k témam: Medzinárodná tenisová sieň slávy, Rakovina, Tenisová legenda
Zdroj: SITA.sk – Navrátilová opäť zvíťazila nad rakovinou a spravila si zoznam vecí, ktoré chce ešte stihnúť © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Novak Djokovič dostal fľašou po hlave od fanúšika, na druhý deň už nosil v Ríme prilbu (video)

Hovorca Talianskej tenisovej federácie Alessandro Catapano uviedol, že Djokovič mal na hlave trochu krvi, ale stehy neboli potrebné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *