Home / SLOVENSKO / Občianski demokrati vyzývajú na bojkot Fica a jemu podobných, generál Macko upozorňuje na politiku nenávisti

Občianski demokrati vyzývajú na bojkot Fica a jemu podobných, generál Macko upozorňuje na politiku nenávisti

16.6.2023 (SITA.sk) – Predstavitelia Dohody politických strán – Maďarské Fórum, Občianski demokrati Slovenska, Za regióny, Rómska koalícia, Demokratická strana – odmietajú eskaláciu nenávisti, ktorú šíria politickí populisti na Slovensku.

Predstaviteľov médií a politických strán na Slovensku vyzývajú k úplnému bojkotu predsedu Smeru-SD Roberta Fica a jemu podobných politikov, dokým neprestane šíriť nenávisť a podnecovať násilie.

Šéf prokuratúry by mal konať

„Tlačové konferencie a vyhlásenia Roberta Fica za posledných desať dní ukázali, o čo mu v politike ide. Šíri dezinformácie, spochybňuje demokratické voľby, napáda prezidentku, prácu novinárov, dočasnú úradnícku vládu,“ uviedlo zoskupenie strán v tlačovej správe.

Predseda ODS generál Pavel Macko doplnil, že šírenie dezinformácií a nenávisti by mal neodkladne začať riešiť aj generálny prokurátor.

Preto ho vyzýva, aby začal konečne konať v záujme ochrany bezpečia a životov všetkých občanov a posilnil zložky prokuratúry na boj s extrémizmom.

Dohoda politických strán Ficovi pripomína jeho vlastný výrok z roku 2016, keď ako vtedajší premiér v Deň obetí holokaustu a rasového násilia povedal, že ho prekvapuje a zároveň i desí, s akou ľahkosťou sa dnes ako oficiálna politická doktrína šíri nenávisť na slovenskej politickej scéne.

Konšpirácie a nenávisť

„Je načase s touto nešťastnou politikou skončiť a venovať sa Slovensku ako krajine, ktorá má veľkú perspektívu,“ uviedol vtedy Fico.

Dnes však on, jeho stranícki kolegovia a extrémisti šíria podľa Macka pomocou konšpirácií nenávisť namierenú proti predstaviteľom štátu, tretieho sektora a opäť aj proti novinárom.

„Sme svedkami vyhrážok zabitím moderátorke Jančkárovej, hrozbám čelí Matej Pribelský len preto, že napísal pravdu o účasti Roberta Fica v livestreame stíhaného extrémistu a antisemitu Bombica. Nenávisť podnecuje násilie a môže aj zabíjať,“ upozornil Macko a dodal, že nechcú v slovenských uliciach teror, aký predvádzali v Nemecku v 30. rokoch minulého storočia nacistické oddiely.

Viac k témam: Dezinformácie, konšpirácie, Šírenie nenávisti
Zdroj: SITA.sk – Občianski demokrati vyzývajú na bojkot Fica a jemu podobných, generál Macko upozorňuje na politiku nenávisti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Minister Raši sa neobáva rozpadu vládnej koalície, ak by Pellegrini úspešne kandidoval na post prezidenta

Zdôraznil, že stranu Hlas budovali pre to, aby vytrvala roky a nie pre to, aby vydržala jedny voľby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *