Home / SLOVENSKO / Vlak vpálil do auta na priecestí a tlačil ho pred sebou, zranili sa mladí ľudia

Vlak vpálil do auta na priecestí a tlačil ho pred sebou, zranili sa mladí ľudia

14.6.2023 (SITA.sk) – Troch zranených si vyžiadala utorková dopravná nehoda na nechránenom železničnom priecestí vo Veľkej Lomnici v okrese Kežmarok. Pár minút po 18:00 sa tam zrazilo osobné auto s vlakom.

Vlak tlačil auto po koľajisku

Ako v stredu pre agentúru SITA uviedla prešovská krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová, 20-ročný vodič auta totiž nedal prednosť v jazde vlakovej motorovej jednotke prichádzajúcej po koľajovej trati, ktorú viedol 29-ročný rušňovodič. Následne vlak zachytili auto a tlačil ho po koľajisku.

Materiálne škody za tisíce eur

Rušňovodič bol na mieste podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom.

„Vodič auta sa z dôvodu zranenia nemohol na mieste podrobiť dychovej skúške, bol u neho nariadený odber krvi. Pri dopravnej nehode sa zranili aj dvaja spolujazdci vo veku 15 a 16 rokov,“ informovala Ligdayová.

Na poškodenej trati a vlakovej motorovej jednotke vznikla škoda vo výške približne 20-tisíc eur a na osobnom vozidle vo výške približne tisíc eur. Dopravná nehoda je podľa hovorkyne v štádiu šetrenia, vykonávané budú naďalej procesné úkony.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Železnica, Zrážka vlaku s autom
Zdroj: SITA.sk – Vlak vpálil do auta na priecestí a tlačil ho pred sebou, zranili sa mladí ľudia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na hraničných priechodoch Záhon a Slovenské Nové Mesto sa pre obmedzenia na maďarskej strane tvoria kolóny kamiónov

Polícia v súvislosti s touto situáciou žiada vodičov prichádzajúcich k hraničným priechodom o zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *