Home / SLOVENSKO / V Bratislave horel byt, desiatky ľudí evakuovali a niekoľkí skončili v nemocnici (foto)

V Bratislave horel byt, desiatky ľudí evakuovali a niekoľkí skončili v nemocnici (foto)

14.6.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 14. júna, 11:33

Po stredajšom rannom požiari bytu na Kyjevskej ulici v bratislavskom Novom Meste skončili traja ľudia v nemocnici. Ako informuje Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) – Bratislavský kraj na sociálnej sieti, oznámenie o požiari bytu na druhom poschodí osemposchodového bytového domu prijali v stredu krátko pred 4:00.

Pri udalosti zasahovalo 20 príslušníkov HaZZ s piatimi kusmi hasičskej techniky.

Tri osoby skončili v nemocnici

„V dôsledku požiaru boli tri osoby intoxikované splodinami horenia a boli prevezené do nemocnice,“ uvádzajú hasiči.

Zasahujúci hasiči po príjazde na miesto pracovali na lokalizácii požiaru a súčasne evakuovali vyše 30 obyvateľov bytového domu. Na miesto bol privolaný aj evakuačný autobus zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách.

„Hasiči po likvidácii požiaru odvetrali vnútorné priestory prostredníctvom pretlakovej ventilácie a vykonali záverečný prieskum bytov,“ dodáva HaZZ. Následkom požiaru vznikla majiteľovi bytu priama materiálna škoda predbežne vyčíslená na viac ako 200-tisíc eur.

Príčinou mala byť elektrokolobežka

Príčinou ranného požiaru malo byť nabíjanie elektrokolobežky. Na sociálnej sieti o tom informovala bratislavská krajská polícia.

Podľa polície mal nastať požiar počas napájania elektrokolobežky v priestoroch jedného z bytov a následnému zadymeniu celej osemposchodovej budovy. Z bytového domu evakuovali 33 osôb, tri osoby utrpeli zranenia a boli rýchlou zdravotnou pomocou prevezení k ošetreniu do nemocnice.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Evakuácia, Hasiči, Materiálne škody, Požiar bytu
Zdroj: SITA.sk – V Bratislave horel byt, desiatky ľudí evakuovali a niekoľkí skončili v nemocnici (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Susko nevidí dôvod na odvolanie sa voči rozhodnutiu ESĽP v prípade sudkyne Cvikovej, Kubina si podobnú situáciu nepamätá

V tejto súvislosti zároveň minister avizoval návrh na disciplinárne stíhanie sudcov senátu Najvyššieho súdu SR, ktorý rozhodoval o väzbe obvinenej sudkyne Cvikovej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *