Home / SLOVENSKO / Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky

Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky

4.6.2023 (SITA.sk) – Vláda Ľudovíta Ódora nie je úradnícka, ale je vládou prezidentky Zuzana Čaputovej. V diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12 to povedal podpredseda strany Smer-SD Juraj Blanár. Zároveň vládu kritizoval, že nerieši takzvané „chlebové témy“, aj keď ju o to strana Smer žiadala.

„Neodpovedali ani len na list poslancov národnej rady, ktorí tam majú 27 hlasov,“ uviedol Blanár. Tiež povedal, že vláda odignorovala žiadosť Smeru na skrátené legislatívne konanie o zákonoch, ktoré sa mali zaoberať napríklad vysokými cenami. Z týchto dôvodom nedostane podľa Blanára vláda od poslancov Smeru dôveru. Sú však pripravení podporiť konkrétne zákony, napríklad ohľadom čerpania eurofondov, alebo stabilizácie zdravotníctva.

Poslanec Tomáš Valášek (Progresívne Slovensko) vyjadril nádej, že sa vláde podarí upokojiť aktuálnu situáciu. „Keď sa pozeráme na tú zostavu – zaslúžia si šancu,“ skonštatoval Valášek. Doplnil, že prezidentka vymenovala najlepšiu možnú a apolitickú vládu.

Viac k témam: Podpredseda strany Smer-SD, Premiér Slovenskej republiky, Prezidentka SR, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Súd odročil dovolanie prokuratúry v neprospech dvojice z kauzy Judáš, Gašparovič neprišiel a podal námietku na Klimenta

Špeciálna prokuratúra dovolanie podala v neprospech odsúdených z dôvodu nesúhlasu s právnou kvalifikáciou konania dvojice zo strany Najvyššieho súdu SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *