Home / SLOVENSKO / Fico je v rebríčku dôveryhodnosti tretí, Čaputová vedie a Heger je za Kollárom

Fico je v rebríčku dôveryhodnosti tretí, Čaputová vedie a Heger je za Kollárom

31.5.2023 (SITA.sk) – V rebríčku dôveryhodnosti politikov na Slovensku vedia prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej úplne dôveruje 14 percent a skôr dôveruje ďalších 20 percent respondentov.

Nasleduje Pellegrini

Vyplýva to z prieskumu agentúry Median.sk, ktorý agentúra robila v priebehu apríla na reprezentatívnej vzorke 1 002 opýtaných osobnou aj online formou.

Nedôveru voči prezidentke však podľa prieskumu pociťuje 48 percent opýtaných. Na druhom mieste sa umiestnil šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellegrini, ktorému úplne dôveruje sedem percent a skôr dôveruje ďalších 22 percent opýtaných.

Nedôveruje mu však 53 percent respondentov. Na treťom mieste sa v prieskume umiestnil šéf Smeru-SD Robert Fico, ktorému úplne dôveruje 10 percent a skôr ďalších 17 percent opýtaných. Nedôveru má však na úrovni 56 percent.

Nedôvera je 60 percent

Šéf parlamentu Boris Kollár má podľa prieskumu celkovú dôveru na úrovni 22 percent, nedôvera je však na hranici 60 percent.

Expremiérovi Eduardovi Hegerovi úplne alebo skôr dôveruje 21 percent opýtaných, jeho nedôvera je na úrovni 60 percent. Žiadny ďalší politik nedosiahol podľa prieskumu dôveru nad úrovňou 20 percent respondentov.

Žiadny ďalší politik nedosiahol podľa prieskumu dôveru nad úrovňou 20 percent respondentov.

Viac k témam: Prezidentka SR, Prieskum, Prieskum dôveryhodnosti politikov, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Fico je v rebríčku dôveryhodnosti tretí, Čaputová vedie a Heger je za Kollárom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Šimečka: Vláda teraz opravuje to, na čo opozícia v súvislosti s novelou Trestného zákona mesiace upozorňovala (video)

Šimečka uviedol, že sa na mimoriadnej schôdzi v strede leta stretávajú pre babráctvo a amaterizmus vlády Roberta Fica.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *