Home / SVET / Ukrajina má dostatok zbraní na protiofenzívu. Nemôžeme strácať čas, vraví Budanov

Ukrajina má dostatok zbraní na protiofenzívu. Nemôžeme strácať čas, vraví Budanov

24.5.2023 (SITA.sk) – Šéf ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby Kyrylo Budanov povedal, že Ukrajina má dostatok zbraní a že dlho očakávaná protiofenzíva začne „čoskoro“. Ako referuje web Kyiv Independent, uviedol to v rozhovore pre Japan Broadcating Corporation.

Základné množstvo zbraní

„Mnoho civilistov zostáva pod ruskou okupáciou a už nemôžeme strácať čas. Už máme základné množstvo zbraní a ďalšieho vybavenia. Môžem povedať len to, že (protiofenzíva) sa čoskoro začne,“ povedal Budanov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podotkol, že Ukrajina musí „použiť všetky sily a prostriedky“ na vyhnanie Rusov zo svojho územia a že na pokračovanie v tomto úsilí bude potrebná väčšia zásoba zbraní a munície.

Zlom vo vojne

Podľa Budanova bolo zachytených 90 percent percent ruských útokov proti ukrajinským formáciám a logistike, ktoré majú brániť prípravám na protiofenzívu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Povedal, že Ukrajina bola schopná zachytiť tieto útoky pomocou svojich vylepšených systémov protivzdušnej obrany. Okrem toho ruské sily čoraz viac čelia nedostatku morálky, pretože „nikto nechápe“, prečo bojujú na Ukrajine, dodal Budanov.

Očakáva sa, že výsledok ukrajinskej protiofenzívy bude predstavovať zlom vo vojne, ktorý rozhodne o tom, či Ukrajina získa späť viac svojho územia, alebo či ju spojenci donútia stretnúť sa s Ruskom pri rokovacom stole.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina má dostatok zbraní na protiofenzívu. Nemôžeme strácať čas, vraví Budanov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *