nedeľa , 9 mája 2021
Home / SLOVENSKO / Diskutujte slobodne

Diskutujte slobodne

Pod týmto článkom nie je možné diskutovať. Vysvetlenie nájdete tu

S touto vetou ste sa už určite stretli v niektorých denníkoch. Nič také nehrozí v DENNÍKu POLITIKA. V našom (vašom) periodiku sme slobodní, nezávislí a nestranní. Samozrejme, že články a príspevky v DENNÍKu POLITIKA píšu konkrétni ľudia. K dnešnému dňu máme 2 stálych redaktorov a 6 externých prispievateľov. Každý z nich má iný pohľad na svet, udalosti, minulosť, prítomnosť atď.. Sú individualitami sami osobe a v redakcii, ktorej vedením som poverená, neexistujú žiadne zásahy do práce jednotlivých autorov. Preto sú aj články v DENNÍKu POLITIKA rôznorodé. Ja sama s niektorými článkami našich redaktorov vôbec nesúhlasím. Ale… Koncept DENNÍKa POLITIKA bol a je založený na slobode vyjadrovania, slobode slova bez cenzúry. Bez akýchkoľvek obmedzení, bez akejkoľvek cenzúry. Poniektorí čitatelia nám vyčítajú bulvarizáciu. K tomu len dodávam, že všetko je o našich redaktoroch. Oni sa rozhodujú sami a slobodne, aký bude obsah článku a aj jeho názov.

Takisto, aj Vy, milí čitatelia, milé čitateľky!

Každý z Vás môže slobodne, nezávisle a nestranne prispievať do DENNÍKa POLITIKA.

Takýto mediálny koncept na SLOVENSKU neexistuje, aby ste si mohli napísať čokoľvek, aby ste mohli absolútne slobodne diskutovať a šíriť svoje názory a myšlienky.

Viete si predstaviť, že by si priaznivec Fica alebo Kotlebu vypisoval názory a vyjadroval im podporu v DENNÍKU N alebo SME? Áno. Raz! Prvý a posledný krát!

V DENNÍku POLITIKA však môže písať aj priaznivec Fica, Kotlebu, Bugára, Matoviča, Kisku, Putina, Obamu, Orbána, Merkelovej, Polláka, Muammara Kaddáfiho aj Sadámma Husajna. Každý, kto napíše zmysluplný príspevok na akúkoľvek tému má istotu, že jeho článok bez cenzúry a akýchkoľvek zásahov zverejníme. A je jedno, či to bude článok o židoch, moslimoch, jezuitoch, komunistoch, Hitlerovi, Stalinovi, Ježišovi Kristovi, Satanovi alebo Fidélovi Castrovi.

V DENNÍKu POLITIKA je sloboda slova bez akéjkoľvek cenzúry základ nášho konceptu. Konceptu, ktorý je absolútne ojedinelý na SLOVENSKU.

KONCEPT slobody slova bez cenzúry a slobody diskusie. Korektnej diskusie aj vzájomných oponentov.

A preto NIKDY pod našimi (vašim) článkami nenájdete vetu: „Pod týmto článkom nie je možné diskutovať.“

O tom a v tom je sloboda DENNÍKa POLITIKA. Takže toľko k niektorým vyjadreniam našich čitateľov, že sme bulvárni a nenávistní.

Ak chcete skutočne DENNÍKu POLITIKA pomôcť informovať verejnosť NESTRANNE, SLOBODNE A NEZÁVISLE ešte lepšie, ozvite sa nám.

Staňte sa stálym alebo občasným redaktorom, prispievateľom nášho (vášho) denníka.

Uvítame pomoc stálych prekladateľov (angličtina, francúzština, španielčina, ruština, nemčina, prípadne aj iné jazyky), tvorcov videí, grafikov, informačných analytikov, autorov článkov, programátorov, študentov žurnalistiky, novinárov, jazykových korektorov/korektorky, proste každého, kto chce nejakým rozumným spôsobom zlepšiť obsah DENNÍKA POLITIKA.

Ozvite sa nám na:

redakcia@dennikpolitika.sk

alebo na FB

Viera Špaková

poverená vedením redakcie

DENNÍKA POLITIKA

Poznámka:

Redakcia DENNÍKA POLITIKA vyznáva hodnoty osobnej slobody, spravodlivosti a slušnosti. Hlavnými zásadami, ktorými sa riadime sú nestrannosť, vyváženosť, objektivita, pravdivosť a dôsledné overovanie faktov. DENNÍK POLITIKA informuje nestranne, slobodne a nezávisle a z toho pramení aj skutočnosť, že zverejňujeme aj názory a stanoviská s ktorými sa nemusíme stotožňovať.

„Sloboda prejavu nie je absolútne právo a niektoré verejné formy prejavu sú zakázané – trestné. Slobodu prejavu je možné v zmysle Ústavy SR obmedziť, ak ide o opatrenia v demokratickej spoločnosti nevyhnutné na ochranu práv a slobôd iných, bezpečnosť štátu, verejného poriadku, ochranu verejného zdravia a mravnosti. Každý občan Slovenskej republiky je viazaný Trestným zákonom, bez ohľadu na to, kde nastáva jeho konanie. Trestné sú výroky hanobiace národnosť, rasu, etnikum a vierovyznanie, podnecujúce k nenávisti z týchto dôvodov, obhajujúce a propagujúce ideológie smerujúce k potláčaniu práv a slobôd.“

DENNÍK POLITIKA sa dištancuje od akýchkoľvek nenávistných prejavov akýchkoľvek osôb a dbáme na dodržiavanie zákon SR. V žiadnom prípade neakceptujeme a nepodporujeme konanie v rozpore so zákonmi SR, osobitne odsudzujme páchanie trestných činov proti mieru a ľudskosti, trestných činov terorizmu a extrémizmu.

Zdôrazňujeme však na záver opätovne:

DENNÍK POLITIKA informuje nestranne, slobodne a nezávisle a aj preto zverejňujeme tiež názory a stanoviská s ktorými sa nestotožňujeme.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ministerke Kolíkovej je ľúto, že Letanovská odišla zo strany Za ľudí

Mária Kolíková si váži podporu, ktorú jej Letanovská vyjadrila v nadväznosti na nezmyselné útoky voči nej a jej najbližším.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *