Home / SLOVENSKO / Vyjadrenia Kolíkovej na sudcu Šamka boli podľa jeho kolegov neobjektívne, neuvážené a skresľujúce

Vyjadrenia Kolíkovej na sudcu Šamka boli podľa jeho kolegov neobjektívne, neuvážené a skresľujúce

22.5.2023 (SITA.sk) – Kolégium predsedov sudcovských rád pri Krajskom súde v Bratislave jednohlasne, rezolútne a s najväčšou vážnosťou veci odsudzuje neobjektívne, neuvážené a skresľujúce vyjadrenia poslankyne Márie Kolíkovej na adresu sudcu Krajského súdu v Bratislave Petra Šamka. Uvádza sa to vo vyhlásení, ktoré poskytol hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak.

Kolíková totiž na adresu Šamka, ktorý kandiduje do Súdnej rady SR, verejne uviedla, že spochybňuje vyšetrovanie trestných káuz a v tejto oblasti „zachádza za hranu“.

Sudca Peter Šamko je osobu s vysokými morálnymi a odbornými predpokladmi a jeho odborné názory a vyjadrenia sú často zdrojom doktrinálneho prameňa práva. Na hodnotiace úsudky k jeho osobe vo vzťahu k prípadnému pôsobeniu v súdnej rade nemá pani poslankyňa Kolíková žiadne morálne ani iné právo,“ uvádza sa vo vyhlásení.

Sudcovia zároveň zdôrazňujú, že skutočnosť, koho si zo svojich radov zvolia do súdnej rady, je výlučnou a výsostnou vecou sudcov v priamych voľbách.

Viac k témam: Kandidáti, Sudcovia, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Vyjadrenia Kolíkovej na sudcu Šamka boli podľa jeho kolegov neobjektívne, neuvážené a skresľujúce © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Od narodenia Milana Rastislava Štefánika ubehlo 144 rokov. Jeho pamiatku si uctil aj prezident Pellegrini 

Diplomat, politik, vedec, štátnik, astronóm a vojenský letec Milan Rastislav Štefánik sa narodil 21. júla 1880 v Košariskách neďaleko Myjavy v národne uvedomelej rodine evanjelického farára.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *