Home / EKONOMIKA / Pracujúci cudzinci na Slovensku naďalej pribúdajú, najväčšou skupinou sú Ukrajinci 

Pracujúci cudzinci na Slovensku naďalej pribúdajú, najväčšou skupinou sú Ukrajinci 

22.5.2023 (SITA.sk) – Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku naďalej stúpa. V apríli tohto roka na Slovensku pracovalo viac ako 93,7 tisíca cudzincov, čo bolo o 404 osôb viac ako v treťom mesiaci tohto roka. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Ukrajincov ubudlo

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V apríli ich na slovenskom trhu práce ubudlo 36, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás klesol na 35,6 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac znížil o 171 na 10-tisíc.

Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,2 tisíca, nasledovali Česi so 6,7 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,8 tisíca.

Dominuje Bratislava

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu apríla tohto roka v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 27,7 tisíca cudzincov.

Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 6,6 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,8 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín.

Naopak, len 15 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci minulého mesiaca v okrese Medzilaborce.

Viac k témam: Cudzinci, Počet pracujúcich, Práca
Zdroj: SITA.sk – Pracujúci cudzinci na Slovensku naďalej pribúdajú, najväčšou skupinou sú Ukrajinci  © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Úrad pre územné plánovanie a výstavbu bude mať nového šéfa, vláda odvolala Martina Hypkého

Úrad pre územné plánovanie a výstavbu Slovenskej republiky vznikol 1. júna 2022.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *