Home / SLOVENSKO / Na sneme Dobrej voľby hlasovali všetci za spojenie s Hlasom, cieľom je podľa Druckera víťazstvo vo voľbách

Na sneme Dobrej voľby hlasovali všetci za spojenie s Hlasom, cieľom je podľa Druckera víťazstvo vo voľbách

20.5.2023 (SITA.sk) – Za spojenie s Hlasom–SD hlasovali na sobotňajšom sneme v Trnave všetci delegáti strany Dobrá voľba. Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini očakáva, že rovnako dopadne hlasovanie aj na sneme tejto strany 10. júna, kedy sa definitívne zavŕši proces spájania sa týchto subjektov.

Členovia Dobrej voľby budú mať teraz podľa jej predsedu Tomáša Druckera budúcnosť v presadzovaní svojich názorov, odborností a vízií v strane Hlas-SD.

Strany sa spoja 30. septembra

„Do volieb ide Hlas-SD ako samostatná politická strana, suverénna, dobre odborne pripravená, po dnešnom rozhodnutí aj ďalej posilnená o ďalších veľmi kvalitných a šikovných ľudí, s ambíciou vyhrať parlamentné voľby a ponúknuť alternatívu jednej rozumnej, dobre pripravenej, slušnej vlády, ktorá počúva problémy ľudí a je schopná ich aj riešiť,“ povedal po sneme Dobrej voľby v Trnave Pellegrini.

Hlas bude podľa neho, ak dostane dôveru od ľudí, garantovať, že Slovensko sa po troch rokoch marazmu a chaosu znovu dostane na správnu cestu.

Termín spojenia oboch strán určený na 30. septembra je podľa oboch predsedov len administratívno – technický, spojenie sa reálne prejaví už na kandidátnej listine do parlamentných volieb. „Dnešným dňom sa sústreďujeme na jeden cieľ – vyhrať voľby,“ povedal Tomáš Drucker.

Druckerj dostane dôstojné miesto

Peter Pellegrini navrhne Druckera na sneme Hlasu-SD 10. júna v Púchove za člena predsedníctva strany, tejto pozícii bude zodpovedať aj „dôstojné miesto“ na kandidačnej listine.

Existuje aj interná dohoda na systéme zostavovania spoločnej kandidátky, ktorý bude rešpektovať silu jednotlivých strán. Strana Dobrá voľba má v súčasnosti približne 280 členov. V predchádzajúcich parlamentných voľbách dosiahla výsledok cez tri percentá.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Na sneme Dobrej voľby hlasovali všetci za spojenie s Hlasom, cieľom je podľa Druckera víťazstvo vo voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu Košíc roztancovala ľudová karička, ide o tradíciu medzinárodného folklórneho festivalu Cassovia Folkfest

Vek tanečníkov a tanečníčok sa pohyboval od troch do 83 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *