Home / SVET / Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov

Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov

19.5.2023 (SITA.sk) – Spojené kráľovstvo v piatok ohlásilo ďalšie protiruské sankcie, ktoré sú zamerané na spoločnosti napojené na krádeže ukrajinského obilia a tie, ktoré sa podieľajú na preprave ruských energií. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Obvinenia z krádeže

„Osemdesiatšesť označení sa zameriava na osoby a organizácie spojené s ruským kovopriemyslom, energetickým, obranným, dopravným a finančným sektorom, čím sa zvyšuje tlak na zvyšné Putinove príjmy a pokusy využiť tieto sektory na podporu vojenskej mašinérie,“ uviedlo vo vyhlásení britské ministerstvo zahraničných vecí.

Ruské sily čelia obvineniam z krádeží poľnohospodárskeho vybavenia a tisícov ton obilia od ukrajinských farmárov v oblastiach, ktoré okupujú, a tiež cieleného ostreľovania skladov potravín.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dovoz z Ruska

Oznámenie prišlo v čase, keď sa britský premiér Rishi Sunak stretáva s lídrami krajín G7 v japonskej Hirošime.

V predchádzajúcom piatkovom vyhlásení úrad premiéra uviedol, že Spojené kráľovstvo zakáže na základe právnych predpisov, ktoré zavedú neskôr v tomto roku, dovoz ruských diamantov, medi, hliníka a niklu.

Británia podľa Downing Street od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu uvalila sankcie na viac ako 1 500 osôb a subjektov a zmrazila im aktíva v hodnote viac ako 18 miliárd libier.

Viac k témam: Ruské energie, Sankcie proti Rusku, Summit G7
Zdroj: SITA.sk – Londýn ohlásil ďalšie sankcie proti Rusku, zakáže sa aj dovoz diamantov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peskov potvrdil, že Rusko začalo sťahovať svoje mierové sily z Náhorného Karabachu

Rusko nasadilo niekoľko tisíc vojakov v Náhornom Karabachu v roku 2020 po vtedajšej eskalácii konfliktu Arménska a Azerbajdžanu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *