Home / SLOVENSKO / Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu

Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu

19.5.2023 (SITA.sk) – Post hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre čeľustnú ortopédiu čaká po štyroch rokoch zmena, koncom mája končí funkčné obdobie MUDr. Ireny Klímovej. Špičková špecialistka opúšťa pozíciu v čase, keď celý odbor čeľustnej ortopédie čelí obrovskému tlaku. Pribúda totiž podnikateľov, ktorí usilujú o rýchle zisky na úkor zdravia pacientov.

Nadchádzajúce obdobie sa bude niesť predovšetkým v znamení ochrany pacientov, a tak je pozícia hlavného odborníka kľúčová. Slovenská ortodontická spoločnosť a Slovenská komora zubných lekárov, s podporou končiacej hlavnej odborníčky MUDr. Klímovej, preto nominovali na uvoľnený post MUDr. Simonu Dianiškovú, PhD., MPH.

„Stále viac sa rozmáha fenomén poskytovania liečby tzv. neviditeľnými strojčekmi pseudoodborníkmi bez relevantného vzdelania a legálneho povolenia. Obrovskému riziku zdravotných komplikácií tak vystavujú nielen dospelých, ale čoraz viac detí a teenagerov,“ hovorí Dr. med. Dent. Marián Sabo, prezident Slovenskej ortodontickej spoločnosti.

Aj preto vedenie dvoch profesijných organizácií združujúcich zubných lekárov a čeľustných ortopédov jednomyseľne podporuje v kandidatúre na post hlavnej odborníčky ministerstva zdravotníctva pre čeľustnú ortopédiu MUDr. Simonu Dianiškovú. Uznávaná odborníčka pôsobí od roku 2008 ako vedúca Katedry čeľustnej ortopédie Slovenskej zdravotníckej univerzity, je prezidentkou Európskej regionálnej organizácie Svetovej federácie zubných lekárov, členkou Európskej ortodontickej spoločnosti a Svetovej ortodontickej asociácie. „Sme presvedčení, že MUDr. Dianišková má všetky odborné aj ľudské predpoklady potrebné pre výkon funkcie hlavného odborníka v odbore čeľustná ortopédia. Bude skvelou následníčkou MUDr. Klímovej, ktorej chcem poďakovať za výborne odvedenú prácu,“ uzatvára Marián Sabo.

Informačný servis

Viac k témam: čeľustná ortopédia, PR
Zdroj: SITA.sk – Čeľustní ortopédi bijú na poplach: Pacienti potrebujú ochranu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Agresívny ozbrojený muž v centre Bratislava napádal ľudí, policajti ho spacifikovali

Muž počas úteku zahodil na zem nôž, ktorý policajti zaistili.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *