Home / SLOVENSKO / Tajná dohoda o 50 miliónoch pre Bratislavu nie je výmysel, Vetrák trvá na svojom

Tajná dohoda o 50 miliónoch pre Bratislavu nie je výmysel, Vetrák trvá na svojom

18.5.2023 (SITA.sk) – Tvrdenie premiéra Ľudovíta Ódora o tom, že nevie nič o utajovanej dohode medzi vládou a primátorom Bratislavy Matúšom Vallom vo výške 50 miliónov eur na úkor všetkých obcí a miest na Slovensku, neznamená, že ide o výmysel.

Vo svojom vyjadrení to uviedol predseda Ústavnoprávneho výboru NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Milan Vetrák.

Informácie zo štátnej správy

„Máme informácie priamo od ľudí v štátnej správe, ktorí sa na tejto dohode podieľali, že suma 50 miliónov eur, ktorá sa ušetrila z kompenzačného balíka štátu pre samosprávy v súvislosti s nárastom cien energií, mala byť určená výhradne pre Bratislavu,“ uvádza poslanec.

Podľa Vetráka však vítajú, že premiér Ódor sa rozhodol práce na tejto dohode ukončiť a veria, že peniaze určené pre všetky obce a mestá na Slovensku, vrátane Bratislavy, im budú určené formou inej pomoci, ktorú potrebujú.

Vetrák hovorí o dezinformačnej kampani

„Zároveň nám je ľúto, že primátor Bratislavy pokračuje vo svojej dezinformačnej kampani proti balíku pomoci rodinám s deťmi, ktorý Bratislavčania vzhľadom na výšku svojich príjmov využívajú v plnej miere vo výške 200 eur na dieťa. Už bývalý premiér Eduard Heger usvedčil Matúša Valla z klamstva, keď poukázal na oficiálne štatistické údaje, podľa ktorých kompenzácie samosprávam zo strany štátu prevýšili výpadok samospráv o 200 miliónov eur (789 miliónov eur),“ doplnil Vetrák.

Viac k témam: Dohoda, Prorodinný balíček, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Tajná dohoda o 50 miliónoch pre Bratislavu nie je výmysel, Vetrák trvá na svojom © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenskí veľvyslanci diskutovali o prioritách zahraničnej politiky, Blanár kladie dôraz hlavne na ekonomickú diplomaciu

Blanár zdôraznil nevyhnutnosť presadzovania suverénnych národno-štátnych záujmov pre prospech Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *