Home / SVET / Eurovoľby 2024 už majú stanovený dátum, jednej krajine však veľmi nevyhovuje

Eurovoľby 2024 už majú stanovený dátum, jednej krajine však veľmi nevyhovuje

17.5.2023 (SITA.sk) – Nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu sa uskutočnia v dňoch 6. až 9. júna 2024. Predsedníčka zákonodarného zboru Roberta Metsola pri tejto príležitosti vo vyhlásení uviedla: „Vyzývam každého, aby znovu získal pocit nádeje a možnosti, ktoré ponúka Európska únia. Voľte. Nedovoľte, aby za vás vybral niekto iný. Staňte sa súčasťou najväčšej demokratickej akcie v Európe.“

Ako uviedol web Politico, s termínom nie sú spokojní v Portugalsku. V tejto krajine bude v pondelok 10. júna 2024 sviatok, čo sa vzhľadom na predĺžený víkend pravdepodobne podpíše na volebnej účasti. Diplomati Európskej únie však nedokázali získať jednomyseľnú podporu na výber iných dátumov.

Voliči si v budúcoročných voľbách budú vyberať dovedna 705 europoslancov, ktorí budú vykonávať svoj mandát v rokoch 2024 až 2029.

Viac k témam: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2023
Zdroj: SITA.sk – Eurovoľby 2024 už majú stanovený dátum, jednej krajine však veľmi nevyhovuje © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Na juhovýchode Číny evakuovali tisíce ľudí po tom, čo silné dažde vyvolali záplavy a zosuvy pôdy

Už v sobotu muselo svoje domovy opustiť viac ako 35-tisíc ľudí.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    ja v suvislosti s EU by som isiel iba na volby v ktorych by sa rozhodovalo o tom ci sa ma tento korupciou presiaknuty spolok rozpustit…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *