Home / SLOVENSKO / Slovenská komora stavebných inžinierov ponúka odbornú pomoc Ukrajine

Slovenská komora stavebných inžinierov ponúka odbornú pomoc Ukrajine

17.5.2023 (SITA.sk) – Slovenská komora stavebných inžinierov (SKSI) na svojej pôde privítala zástupcov Štátnej akadémie stavebníctva a architektúry Prydniprovska z Ukrajiny, s ktorými uzavrela dohodu o spolupráci a ponúkla odbornú pomoc ukrajinským mestám zničeným vojnou.

Cieľom partnerstva je aj podpora výskumu projektu „POLYRENA – Polyfaktorový denník inovatívnej automatizácie renovácie“, ktorý je zaradený v rámci štipendijného programu EURIZON FELLOWSHIP PROGRAM „Granty pre vzdialený výskum“.

Výskum má zabezpečiť, aby ukrajinské povojnové procesy renovácie efektívne integrovali faktory udržateľnosti pre inovatívne technológie informačného modelovania stavieb (tzv. BIM).

SKSI je pripravená pomôcť Štátnej akadémii stavebníctva a architektúry Prydniprovska v oblasti vývoja digitálneho denníka s otvorenými zdrojmi orientovaného na BIM s technickými a metodickými rozhodnutiami pre rozvojové projekty obnovy alebo rekonštrukcie budov. Ide najmä o efektívne využívanie opätovného použitia a recyklácie prvkov poškodených stavieb, ako aj vhodných miestnych biologických materiálov.

Slovenská komora stavebných inžinierov dlhodobo spolupracuje so Štátnou akadémiou stavebníctva a architektúry Prydniprovska a chce byť nápomocná aj v tomto náročnom období, v ktorom sa Ukrajina nachádza, hlavne svojou odbornosťou, profesionálnosťou a skúsenosťami.

Informačný servis

Viac k témam: pomoc Ukraine, PR
Zdroj: SITA.sk – Slovenská komora stavebných inžinierov ponúka odbornú pomoc Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *