Home / SVET / Rusi už podľa Ukrajincov od začiatku vojny stratili viac ako 200-tisíc vojakov

Rusi už podľa Ukrajincov od začiatku vojny stratili viac ako 200-tisíc vojakov

17.5.2023 (SITA.sk) – Za uplynulý deň na Ukrajine podľa Kyjeva padlo ďalších 610 príslušníkov ruských ozbrojených síl. Počet obetí na životoch v radoch ruskej armády tak podľa ukrajinského generálneho štábu stúpol na 200 590.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Generálny štáb ďalej na Facebooku v stredu uviedol, že za uplynulý deň Moskva stratila aj deväť tankov, sedemnásť obrnených bojových vozidiel pechoty, šestnásť delostreleckých systémov a dva systémy protivzdušnej obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko od začiatku invázie na Ukrajinu podľa Kyjeva prišlo o 3 771 tankov, 7 365 obrnených bojových vozidiel pechoty, 3 166 delostreleckých systémov a 318 systémov protivzdušnej obrany.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi už podľa Ukrajincov od začiatku vojny stratili viac ako 200-tisíc vojakov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Väčšina Európanov súhlasí s Macronovým názorom na Čínu a USA. Respondenti chcú sankcie pre Peking, ak bude dovávať zbrane Rusku

Väčšina ľudí želá, aby Európa zostala neutrálna v prípade akéhokoľvek konfliktu Spojených štátov a Číny súvisiaceho s Taiwanom.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    co sa babe chcelo to sa jej aj prisnilo…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *