Home / SLOVENSKO / Pellegrini si nemyslí, že Mikulec a Naď by boli vhodnými kandidátmi na predsedu brannobezpečnostného výboru (video)

Pellegrini si nemyslí, že Mikulec a Naď by boli vhodnými kandidátmi na predsedu brannobezpečnostného výboru (video)

16.5.2023 (SITA.sk) – Parlament by mal čo najskôr skončiť, povedal na tlačovej besede predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini. Myslí si, že zákonodarný orgán by mal tento týždeň dorokovať čo najviac, ak už nie sú na programe nejaké zásadné body.

Niektoré body by mali odísť do zabudnutia

Zvyšné body z aktuálnej schôdze podľa neho treba presunúť, prípadne nechať niektoré odísť do zabudnutia. Považuje to za čistejšie a upokojujúcejšie voči občanom.

Hlas-SD sa na mimoriadnej schôdzi k predčasným voľbám zúčastní, prezentuje sa, a ak to bude možné, bude hlasovať i za program schôdze. Pellegrini je presvedčený, že v utorok popoludní sa téma posunu termínu predčasných parlamentných volieb uzavrie, a očakáva, že ním ostane 30. september.

Saková by bola lepšia

Pellegrini si taktiež nemyslí, že by bývalí ministri Jaroslav Naď (Demokrati) a Roman Mikulec (OĽaNO) boli vhodnými kandidátmi na post predsedu výboru Národnej rady SR pre obranu a bezpečnosť. Na tlačovej besede dodal, že o kandidatúre ich poslankyne a bývalej ministerky vnútra Denisy Sakovej budú uvažovať, keď zistia, akú podporu by mohla získať medzi poslancami ostatných politických subjektov.

V prípade ad hoc súťaže sa toho nemienia zúčastňovať a ani Sakovej by Pellegrini za takýchto okolností účasť neodporučil. Predseda Hlasu-SD ju ale považuje za vhodnú kandidátku na tento post. Saková dodala, že zatiaľ nepoznajú podmienky voľby na túto funkciu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: mimoriadna schôdza, Opozícia, Predseda strany Hlas-SD, Rokovanie NR SR, Výbor pre obranu a bezpečnosť Národnej rady SR
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini si nemyslí, že Mikulec a Naď by boli vhodnými kandidátmi na predsedu brannobezpečnostného výboru (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavnú ulicu v Košiciach roztancovala štvorylka, zapojilo sa viac než dvetisícštyristo ľudí (video)

Štvorylka sa tancuje vo viac než 50 mestách v Európe a samotný projekt začal v roku 2002. Košice sa pred niekoľkými rokmi stali lídrom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *