Home / SLOVENSKO / Exministri si uplatnili mandát poslanca, z parlamentu tak vytlačili Gyimesiho a ďalších sedem ľudí

Exministri si uplatnili mandát poslanca, z parlamentu tak vytlačili Gyimesiho a ďalších sedem ľudí

16.5.2023 (SITA.sk) – Národná rada SR prijatím uznesenia vzala na vedomie, že prezidentka Zuzana Čaputová vymenovala úradnícku vládu 15. mája, čím zaniklo dočasné poverenie vláde udeleného prezidentkou 16. decembra uplynulého roku.

Prijatím uznesenia parlament vzal na vedomie, že po zániku dočasného poverenia vláde si uplatňujú mandát poslanca za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)Ján Budaj, Eduard Heger, Roman Mikulec, Jaroslav Naď, za hnutie Sme rodinaŠtefan Holý a Milan Krajniak, za stranu Za ľudíVeronika Remišová.

Mandát poslanca si uplatnil aj Andrej Stančík, ktorý zastával funkciu štátneho tajomníka na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí.

Mandát poslanca počnúc dneškom (utorok 16. mája, pozn. SITA) zanikol za hnutie OĽaNO – Vojtechovi Tóthovi, Sebastianovi Kozarecovi, Vladimírovi Zajačikovi, Györgymu Gyimesimu, Petrovi Csehovi, za hnutie Sme rodina Eve Hudecovej a Jozefovi Hlinkovi a Miriam Šutekovej za stranu Za ľudí.

Viac k témam: Poslanci, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Exministri si uplatnili mandát poslanca, z parlamentu tak vytlačili Gyimesiho a ďalších sedem ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Gymnazisti z Nového Mesta nad Váhom sa namiesto vyučovania h3kovali

Študenti Gymnázia M. R. Štefánika sa včera neučili. Do školy zavítali známi influenceri v rámci preventívneho projektu H3KNISA a na viacerých workshopoch v malých skupinkách debatovali na rôzne témy, o ktoré sa zaujímajú.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *