Home / SLOVENSKO / Hlasovanie o Tarabovej novele Trestného poriadku rozhodnú poslanci hnutia Sme rodina a Hlasu, tvrdí Šeliga

Hlasovanie o Tarabovej novele Trestného poriadku rozhodnú poslanci hnutia Sme rodina a Hlasu, tvrdí Šeliga

15.5.2023 (SITA.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Juraj Šeliga (Demokrati) tvrdí, že hlasy poslancov hnutia Sme rodina a strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) budú rozhodujúce počas utorkového hlasovania o novele Trestného poriadku z dielne nezaradeného poslanca Tomáša Tarabu (Život-NS).

„Predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini tak môže ukázať, či je skutočne iný a či politika, ktorú chce robiť, je naozaj odlišná ako politika predsedu strany Smer – sociálna demokracia Roberta Fica. Čo urobíte, pán Pellegrini? Zajtra tu bude 363. Šanca ukázať, že ste iný ako Fico,“ uviedol Šeliga v tlačovej správe.

Demokrati novelu odmietajú

Ďalej informoval, že je nesmierne dôležité, aby spomínanú novelu v parlamente odmietli a dodal, že poslanci strany Demokrati za ňu hlasovať nebudú.

„Nechceme posilňovať generálneho prokurátora, nechceme obmedziť Úrad špeciálnej prokuratúry. Verím, že rovnako sa zachovajú aj naši kolegovia v strane Sloboda a Solidarita a hnutí Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti a nedopadne to tak, ako keď sa hlasovalo o vydaní Roberta Fica,“ tvrdí Šeliga.

Mnohé vyšetrovania sa zastavia

Taraba vo svojom návrhu podľa Šeligu navrhuje faktické zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry a z generálneho prokurátora Maroša Žilinku „urobí pána Boha prokuratúry“.

Zároveň upozornil, že keby novelu NR SR prijala, mnohé vyšetrovania sa zastavia a veľa vecí sa cez procesné nuansy, ktoré do zákona Taraba „prepašoval“, podarí zamiesť pod koberec.

Viac k témam: Generálny prokurátor, Trestný poriadok
Zdroj: SITA.sk – Hlasovanie o Tarabovej novele Trestného poriadku rozhodnú poslanci hnutia Sme rodina a Hlasu, tvrdí Šeliga © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda má záujem postaviť novú väznicu neďaleko Rimavskej Soboty, podľa Suska môže slúžiť aj na iné účely

rojekt mal pôvodne stáť podľa odhadov zhruba 55 miliónov eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *