Home / SLOVENSKO / Vláda bude rozhodovať o odvolaní Stančíka z funkcie štátneho tajomníka ministerstva diplomacie

Vláda bude rozhodovať o odvolaní Stančíka z funkcie štátneho tajomníka ministerstva diplomacie

12.5.2023 (SITA.sk) – Vláda bude v piatok rozhodovať o odvolaní Andreja Stančíka z funkcie štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Andrej Stančík pôsobil ako poslanec Národnej rady SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti. Bol členom parlamentného výboru pre európske záležitosti a členom Zahraničného výboru NR SR. Pôsobil aj ako vedúci stálej delegácie NR SR v Stredoeurópskej iniciatíve a jej parlamentnej dimenzii. Vyštudoval Masarykovu univerzitu v Brne, kde ukončil štúdium ako magister energetickej bezpečnosti a medzinárodných vzťahov. V septembri 2022 nahradil vo funkcii štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martina Klusa.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Štátny tajomník
Zdroj: SITA.sk – Vláda bude rozhodovať o odvolaní Stančíka z funkcie štátneho tajomníka ministerstva diplomacie © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym

Miliardár a svetový investor Marc Lasry predstavil svoj nový fond, ktorého cieľom je podporovať a rozvíjať perspektívne športové odvetvia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *