Home / SLOVENSKO / Fico podľa Sulíka nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám

Fico podľa Sulíka nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám

10.5.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík uviedol, že jeho strana stojí za prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

Aj kritika má svoje mantinely

V reakcii na slová Roberta Fica na adresu hlavy štáty podotkol, že politika je tvrdá, politici preto musia znášať kritiku verejnosti aj oponentov, no aj tá má svoje mantinely a predseda strany Smer-SD ich prekračuje denne.

„V ľuďoch cez bludy živí nenávisť, ktorá, bohužiaľ, vedie až k vyhrážkam smrti smerom k rodine prezidentky. Preto Vás, pán Fico, vyzývam, aby ste sa postavili k situácii ako chlap a verejne sa pani prezidentke ospravedlnili. Za vyhrážky ste totiž svojou rétorikou osobne zodpovedný,“ napísal Sulík na sociálnej sieti.

Zbabelé a neférové praktiky

Šéf liberálov je presvedčený, že predbiehať by sa politici mali v tom, kto má pre voličov lepšiu ponuku, a nie vymýšľať konšpiračné teórie, ktoré polarizujú spoločnosť. Fico podľa neho nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám najmä preto, že mu ide o vlastnú slobodu.

Podpredseda SaS Branislav Gröhling sa pridal k slovám svojho straníckeho šéfa a napísal, že Robert Fico opäť prerazil dno. Zároveň ho vyzval, aby sa prezidentke ospravedlnil.

„Naozaj zhrubla naša spoločnosť natoľko, že vyhrážky najvyššej ústavnej činiteľke a ešte k tomu žene a matke sa stali súčasťou politického boja? S týmto sa odmietam zmieriť,“ napísal Gröhling s dodatkom, že slušnosť musí vyhrať.

Viac k témam: Podpredseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Fico podľa Sulíka nedokáže súperiť férovo a korektne a uchyľuje sa k zbabelým praktikám © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Blanár kritizuje Ódora za neriešenie chlebových tém, vládu označil za vládu prezidentky

Poslanec Tomáš Valášek vyjadril nádej, že sa vláde podarí upokojiť aktuálnu situáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *