Home / SVET / Príslušník námornej gardy pri synagóge zabil troch ľudí, desiati boli zranení

Príslušník námornej gardy pri synagóge zabil troch ľudí, desiati boli zranení

10.5.2023 (SITA.sk) – Príslušník tuniskej námornej gardy v utorok zastrelil svojho kolegu a dvoch civilistov, keď sa snažil dostať do synagógy na tuniskom ostrove Džerba počas židovskej výročnej púte. Informovalo o tom tuniské ministerstvo vnútra. Útočníka zastrelili príslušníci stráže synagógy. Zranení boli desiati ľudia. Motív útoku vyšetrujú.

Zastrelení civilisti podľa tuniského rezortu zahraničia pochádzali z Tuniska a Francúzska. Hneď nebolo jasné, či to boli pútnici zúčastňujúci sa na obradoch v 2 500 rokov starej synagóge, ktorá patrí k najstarším v Afrike.

Zranení podľa tuniského rezortu vnútra sú šiesti príslušníci bezpečnostnej stráže a štyria civilisti. Ministerstvo nekonkretizovalo, ako boli zranení ani to, či ich všetkých zranil útočník.

Útočník, ktorý bol členom tuniskej námornej gardy, najprv zabil kolegu a potom vzal muníciu a smeroval k synagóge. Na mieste začal strieľať na príslušníkov bezpečnostnej stráže, ktorí streľbu opätovali a zabili ho pred vchodom do synagógy, uviedlo tuniské ministerstvo vnútra.

Viac k témam: Streľba v synagóge
Zdroj: SITA.sk – Príslušník námornej gardy pri synagóge zabil troch ľudí, desiati boli zranení © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ukrajinské straty v Bachmute sú 7,5-krát nižšie ako ruské, tvrdí Danilov

Ukrajinské sily stále držia juhozápadné okraje Bachmutu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *