Home / SLOVENSKO / Hlas-SD so Smerom navrhujú finančný príspevok pre protifašistických bojovníkov vo výške 600-tisíc eur

Hlas-SD so Smerom navrhujú finančný príspevok pre protifašistických bojovníkov vo výške 600-tisíc eur

8.5.2023 (SITA.sk) – Zväz protifašistických bojovníkov by mal dostávať príspevok zo štátneho rozpočtu v minimálnej výške 600-tisíc eur ročne. Navrhujú to poslanci za stranu Smer-SD Boris Susko a Martin Nemky spolu s poslancom Hlasu-SD Matúšom Šutajom Eštokom. O ich návrhu by mala Národná rada SR rokovať v utorok 9. mája.

Cieľom návrhu zákona je vymedziť minimálne prostriedky, ktorými by mal štát každoročne podporiť Slovenský zväz protifašistických bojovníkov, a tým prispieť k protifašistickému a demokratickému odkazu, ku ktorému sa Slovenská republika hlási,“ zdôvodnili svoj návrh predkladatelia.

Úloha zväzu je podľa nich aktuálna aj v tomto období, keď sa vytráca priama skúsenosť s totalitnými režimami a na sociálnych sieťach sa šíria dezinterpretácie histórie a obdiv k rôznym antidemokratickým a diktátorským režimom.

Poslanci poukazujú na to, že zväz výrazne zasiahla aktuálna zložitá ekonomická situácia a nachádza sa na hranici svojej existencie. Navrhnutú sumu 600-tisíc eur by štát každoročne navyšoval o výšku inflácie za prvý polrok predchádzajúceho roka. Novela zákona o protifašistickom odboji, postavení a pôsobnosti Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov by v prípade schválenia vstúpila do platnosti od 1. januára 2024.

Viac k témam: Finančný príspevok, Návrh zákona, Opozícia, protifašistický odboj
Zdroj: SITA.sk – Hlas-SD so Smerom navrhujú finančný príspevok pre protifašistických bojovníkov vo výške 600-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Keby bol Blaha ruský agent, tak by to nerobil inak, ako to robí. Politológ sa vyjadril aj k možnej manipulácii volieb

Podľa politológa Koziaka je dokázané, že Rusko ovplyvňuje voľby v iných krajinách tým, že pomáha financovať politické strany alebo politikov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *