Home / SLOVENSKO / Štefanec: Skutočný a trvalý mier v Európe prináša len Únia

Štefanec: Skutočný a trvalý mier v Európe prináša len Únia

8.5.2023 (SITA.sk) – Skutočný a trvalý mier v Európe prináša len Európska únia (EÚ). Pôvodným a hlavným cieľom vzniku základov EÚ bolo zabránenie budúcim vojnovým konfliktom medzi spolupracujúcimi demokratickými európskymi štátmi.

Uviedol to europoslanec Ivan Štefanec (KDH) pri príležitosti Dňa Európy v Košiciach, ktorý je symbolickou udalosťou oslavujúcou narodeniny EÚ. Ako ďalej europoslanec uviedol, európske demokratické krajiny, ktoré sú zjednotené v EÚ, proti sebe odvtedy skutočne nikdy nebojovali.

Naopak, a bohužiaľ, vidíme aj iné európske krajiny s autoritárskym režimom a nacionalistickými sklonmi, ktoré neboli súčasťou EÚ, ktorých výsledkom bolo rozpútanie krviprelievania na Balkáne, represia domáceho obyvateľstva a teraz ruská vojna na Ukrajine,“ doplnil Štefanec.

Súčasťou programu Dňa Európy v Košiciach, ktorý sa konal v piatok 5. mája, bola aj diskusia europoslanca Štefanca, europoslanca Petra Polláka a štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Andreja Stančíka. Hlavnou témou, v ktorej duchu sa nesú tohtoročné oslavy, je demokracia v praxi, čo ocenil aj Štefanec.

Viac k témam: Členské štáty, Demokracia, europoslanec
Zdroj: SITA.sk – Štefanec: Skutočný a trvalý mier v Európe prináša len Únia © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Vláda vytvorí pracovnú skupinu, ktorej cieľom bude zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku

Pracovná skupina bude navrhovať odporúčania na riešenie preventívnych opatrení.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *