Home / SVET / Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti

Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti

5.5.2023 (SITA.sk) – Incidenty na ruských železniciach v prihraničných oblastiach s Ukrajinou budú očividne pokračovať, pretože ochrániť takú obrovskú sieť tratí nie je jednoduché. V najnovšej správe to uviedlo britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa Britov v ostatnom čase stúpol počet sabotáží na ruských železniciach v týchto oblastiach, ktoré takmer určite narušili dodávky pre ruskú armádu, minimálne krátkodobo na konkrétnych miestach.

Hoci sú železničné brigády schopné rýchlo obnoviť trate, tieto incidenty zvýšia tlak na ruské vnútorné bezpečnostné sily, ktoré s vysokou pravdepodobnosťou nebudú schopné úplne ochrániť rozsiahle a zraniteľné ruské železničné siete pred útokom,“ uvádza sa v správe.

Briti tvrdia, že Rusko bude pravdepodobne musieť zmeniť svoj systém dodávok paliva pre pravidelné útoky na skladovacie zariadenia v oblastiach hraničiacich s Ukrajinou.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, sabotáž
Zdroj: SITA.sk – Rusko pravdepodobne nebude schopné ochrániť svoje železnice pred sabotážami, tvrdia Briti © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *