Home / SLOVENSKO / Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom?

Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom?

5.5.2023 (SITA.sk) – Do už klasickej pasce podvodníkov sa podľa polície chytila v uplynulých dňoch 39-ročná žena z obce v okrese Humenné. Prišla tak minimálne o 650 eur. Ako v piatok informoval prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik, podvodníci ženu kontaktovali prostredníctvom mobilnej aplikácie.

Trestné stíhanie

Pod falošnou zámienkou výhry od obchodného reťazca od nej vylákali prihlasovacie údaje k jej účtu. Z neho potom za použitia vylákaných prihlasovacích údajov neoprávnene vykonali platby v spomínanej sume.

Humenský vyšetrovateľ začal v tomto prípade trestné stíhanie pre prečin neoprávnené vyrobenie a používanie platobného prostriedku a podvod.

Rady od polície

Džobanik v tejto súvislosti pripomenul niekoľko rád, ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom. „Ak ste sa do žiadnej súťaže nezapojili, nemôžete ani nič vyhrať. Tak, ako na ulici nedáte cudziemu človeku do ruky vašu kartu, tak rovnako neposielajte údaje z karty niekomu, koho nepoznáte,“ upozornil.

Zároveň radí neposielať svoje údaje z karty po doručení SMS-ky z banky, v ktorej ani prijímateľ správy nemá účet. „Nekonajte unáhlene, preverujte si informácie, zvlášť ak od vás niekto pýta údaje k vášmu účtu či platobnej karte,“ dodal.

Viac k témam: Krimi, Mobilná aplikácia, Podvod
Zdroj: SITA.sk – Žena sa chytila do klasickej pasce a prišla o stovky eur. Ako sa vyhnúť takýmto či podobným podvodom? © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Remišová vyzvala Ódora na výmenu šéfa SIS. Väčší vtip som ešte nepočul, reaguje Kollár

Na stretnutí so šéfom vládneho kabinetu označila pokračovanie boja za očistu krajiny za prioritu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *