Home / šport / Ostatné športy / Úspešná americká šprintérka Tori Bowieová nečakane zomrela, mala len 32 rokov

Úspešná americká šprintérka Tori Bowieová nečakane zomrela, mala len 32 rokov

4.5.2023 (SITA.sk) – Americká šprintérka Torie Bowieová nečakane zomrela vo veku 32 rokov, informovali o tom jej manažéri aj Americká atletická federácia (USATF).

Zatiaľ nie je známa príčina úmrtia trojnásobnej olympijskej medailistky a dvojnásobnej majsterky sveta. Podľa polície v meste Orlando v americkom štáte Florida našli telo športovkyne v utorok popoludní v jej dome.

Niekoľko dní ju nikto nevidel

„USATF je hlboko zarmútená smrťou Tori Bowieovej. Bola talentovaná atlétka, ktorej vplyv na šport je nemerateľný a všetkým bude veľmi chýbať,“ vyhlásil generálny riaditeľ strešného orgánu americkej atletiky Max Siegel v oficiálnom stanovisku.

„Stratili sme klientku, drahú priateľku, dcéru a sestru. Tori bola šampiónka a svetlo majáka, ktoré žiarilo tak jasne… Máme naozaj zlomené srdce, naše modlitby smerujú k jej rodine a priateľom,“ napísala na twitteri spoločnosť Icon Management, ktorá zastupovala Bowieovú.

Podľa oficiálnej správy polícia v Orlande dostala hlásenie, že tridsiatničku žijúcu v tej oblasti niekoľko dní nikto nevidel ani o nej nepočul. Keď policajti prišli skontrolovať jej dom, našli v ňom telo ženy a identifikovali ho ako Tori Bowieovú. Pri obhliadke nenašli náznaky cudzieho zavinenia smrti.

Tori Bowieová dosiahla prvý veľký úspech na majstrovstvách sveta v roku 2015 ziskom bronzovej medaily v šprinte žien na 100 metrov. O dva roky neskôr sa stala majsterkou sveta na stovke a americkej štafete pomohla k zlatu na 4×100 metrov. Na OH 2016 v brazílskom Riu de Janeiro si vybojovala kompletnú medailovú zbierku – zlato v štafete na 4×100 m, striebro na ženskej stovke a bronz na dvojstovke.

Zomreli aj ďalšie dve legendy

V uplynulých dňoch zasiahli americkú atletiku aj úmrtia dvoch legiend. V nedeľu odišiel na večnosť vo veku 83 rokov Ralph Boston, ktorý ako prvý v histórii prekonal v skoku do diaľky mužov hranicu 820 cm. Počas kariéry šesťkrát zlepšil alebo vyrovnal svetový rekord. Súťažil vo viacerých disciplínach, no práve v diaľke získal kompletnú medailovú zbierku z OH – zlatú v Ríme 1960, striebornú v Tokiu 1964 a bronzovú v Mexico City 1968.

V pondelok zomrel vo veku 51 rokov prekážkar Calvin Davis, ktorý získal bronz v behu na 400 m prek. na OH 1996 v Atlante. Bol tiež člen zlatej americkej štafety na 4×400 m na halových MS 1995 v Španielsku.

Viac k témam: Úmrtie
Zdroj: SITA.sk – Úspešná americká šprintérka Tori Bowieová nečakane zomrela, mala len 32 rokov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Nepálsky šerpa Kami Rita za krátky čas stanovil nový rekord, na Mount Everest vystúpil už tridsaťkrát

Kami Rita prvýkrát stál na najvyššej hore sveta už v roku 1994, pričom v rokoch 2009, 2010, 2013, 2023 aj 2024 sa mu to podarilo dokonca dvakrát.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *