Home / SLOVENSKO / Saková nerozumie, prečo ministerstvo vnútra vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov za budovu AB Kozmetika (video)

Saková nerozumie, prečo ministerstvo vnútra vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov za budovu AB Kozmetika (video)

4.5.2023 (SITA.sk) – Exministerka vnútra a podpredsedníčka strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Denisa Saková nerozumie, prečo Ministerstvo vnútra SR vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov, kde boli ubytovacie kapacity a rozlohou 16-tisíc metrov štvorcových za približne 850 metrov štvorcových v budove AB Kozmetika.

Rezort vnútra podpísal zámennú zmluvu ubytovne Saratov, ktorá sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Dúbravka a mala kapacitu približne 450 lôžok. Zámenná zmluva bola podpísaná na nové ubytovacie kapacity na 49 menších apartmánov a jeden väčší apartmán.

Luxus ubytovacích kapacít

V priemere majú od 15 do 18 metrov štvorcových a cena za meter štvorcový je podľa znaleckého posudku 6 200 eur. Saková o tom informovala na štvrtkovej tlačovej besede.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Cena dvojizbového bytu v Rači sa pohybuje okolo 3 300 až 3 500 eur za meter štvorcový v novostavbe. Nechcem spochybňovať znalecký posudok, pretože znalci ho vypracovali s najlepším svedomím a vedomím. Zaráža ma fakt, či skutočne rezort vnútra potreboval takýto luxus v prípade nových ubytovacích kapacít,“ uviedla exministerka vnútra Saková.

Zámenná zmluva

Ďalej upozornila, že ministerstvo uzatvorilo zámennú zmluvu so spoločnosťou, ktorá vznikla v apríli uplynulého roka. Dodala, že 65 percent firmy vlastní český investor a 35 percent vlastní firma, ktorej konateľ je tiež vlastník spoločnosti, ktorá taktiež uzatvorila s rezortom vnútra zámennú zmluvu na 40 garáží a jeden rodinný dom v Prievoze. Ako dodala Saková, hodnota jednej garáže bola približne 3 500 eur.

Agentúra SITA požiada o stanovisko Ministerstvo vnútra SR.

Viac k témam: Ministerstvo, Opozícia, Ubytovacie zariadenia
Zdroj: SITA.sk – Saková nerozumie, prečo ministerstvo vnútra vymenilo ubytovacie zariadenie Saratov za budovu AB Kozmetika (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Strana Smer-SD vyzýva k zastaveniu nenávistnej rétoriky, predložila znenie uznesenia k útoku na Fica (video)

Uznesenie by malo pomenovať, čo sa stalo a taktiež pomenovať isté východiská, ako takýmto situáciám predísť a zabrániť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *