Home / SLOVENSKO / Súdny proces s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa začne v júni, termíny boli zrušené pre kolíziu obhajcu

Súdny proces s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa začne v júni, termíny boli zrušené pre kolíziu obhajcu

2.5.2023 (SITA.sk) – Súdny proces s bývalým prezidentom SR Andrejom Kiskom sa začne na Okresnom súde Poprad 29. júna. Vyplýva to z rozpisu pojednávaní súdu. Pôvodne sa mal proces začať už v apríli, termíny pojednávaní však boli zrušené pre kolíziu obhajcu bývalej hlavy štátu.

Spolu s Andrejom Kiskom je vo veci údajného daňového podvodu obžalovaný aj konateľ exprezidentovej spoločnosti KTAG Eduard Kučkovský.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal ešte na jar 2022 na Okresný súd Poprad obžalobu na Andreja Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora. Spolu s ním obžalovali aj Eduarda Kučkovského.

Obžaloba podľa prokuratúry súvisí s neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o., Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155 184 eur.

Bývalý prezident a zakladateľ strany Za ľudí sa v minulosti vyjadril, že jeho obvinenie v danej kauze je špinavá politická kampaň a dôkaz politického vydierania a mafie, ktorá ovláda Slovensko.

Viac k témam: Daňový podvod, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Súdny proces s exprezidentom Kiskom v kauze KTAG sa začne v júni, termíny boli zrušené pre kolíziu obhajcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

O novom predsedovi strany Hlas-SD rozhodne snem, ten sa bude konať 1. júna v Košiciach

Matúš Šutaj Eštok zdôraznil, že chcú, aby Hlas prežil odchod svojho predsedu Petra Pellegriniho, ktorý bol nedávno zvolený za prezidenta SR.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *