Home / SLOVENSKO / O koalícii s Republikou v Hlase neuvažujú, Pellegrini sa vyjadril aj k Demokratom (video)

O koalícii s Republikou v Hlase neuvažujú, Pellegrini sa vyjadril aj k Demokratom (video)

2.5.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini si nevie predstaviť koalíciou s hnutím Republika a v strane ani o takomto scenári neuvažujú. Uviedol to v rozhovore pre agentúru SITA.

Neschopnosť Hegera

„Keď hovorím o tom, že potrebujeme vládu, ktorá prinesie stabilitu, bude mať rešpekt nielen doma, ale aj v zahraničí a nebude medzinárodne izolovaná, tak si nemyslím, že za týchto okolností a v tomto čase môže byť Republika súčasťou vládnej koalície,“ povedal.

Zároveň dodal, že na to, aby s niekým nešli po septembrových voľbách do koalície, nemusia prijímať teatrálne uznesenia a ohlásiť to na sneme.

„Ani Demokratov sme nevylúčili, ale asi je všetkým jasné, že aktivity pán Hegera a jeho viac neschopnosť ako schopnosť riadiť túto krajinu ho jednoducho predurčuje na to, že Hlas si určite nevie predstaviť akúkoľvek koalíciu s pánom Hegerom a Demokratmi,“ poznamenal.

Zahranično-politické smerovanie

Rovnako to podľa neho platí aj pri hnutí Republika, s ktorým sa rozchádzajú vo viacerých zásadných otázkach. Zdôraznil, že zahranično-politické smerovanie Hlasu-SD je jasne orientované na členstvo v Európskej únii a v NATO.

„Slovensko sa samo brániť nevie a ani sa nikdy samo brániť nebude vedieť. Odmietam akékoľvek názory, že máme odísť z týchto zoskupení, snažiť sa byť nejaká neutrálna krajina a v budúcnosti sa ešte posadiť pod tieň kremeľského stromu. Nemyslím si, že toto je budúcnosť Slovenska,“ podčiarkol.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Rozhovor s Petrom Pellegrinim, predsedom strany Hlas-SD (fotografie)

Pellegrini si myslí, že to, s kým chce vládnuť, sa treba pýtať skôr šéfa Smeru-SD Roberta Fica, ktorý nikoho z možnej povolebnej spolupráce nevylúčil. Podľa neho je možné, že už chystá koalíciu s Republikou a možno aj so stranou Kotlebovci – ĽSNS, keby sa dostala do parlamentu.

„Všetci sa len pýtajú, čo spraví Hlas, ale zabúdajú sa pýtať tých ostatných, ktorí sú pre získanie moci schopní spraviť hocičo a zostaviť hocijakú koalíciu, len aby tam boli,“ podotkol.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/05/pellegrini-koalicni-partneri.mp4

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – O koalícii s Republikou v Hlase neuvažujú, Pellegrini sa vyjadril aj k Demokratom (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prenájom lukratívneho sídla pre Keketiho ministerstvo je exemplárny príklad rozhadzovania financií, tvrdí Viskupič (video)

Slovenskí daňoví poplatníci za „luxus pre ministra“ zaplatia za rok 1 787 000 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *