Home / šport / Hokej / Ramsay robil zmeny v nominácii, piati hráči končia a pribudli medailisti z českej extraligy aj zámorská posila

Ramsay robil zmeny v nominácii, piati hráči končia a pribudli medailisti z českej extraligy aj zámorská posila

2.5.2023 (SITA.sk) – Do kádra slovenskej hokejovej reprezentácie pred majstrovstvami sveta vo fínskom Tampere a lotyšskej Rige pribudnú aj útočník Oliver Okuliar s brankárom Dominikom Riečickým.

Realizačný tím pod vedením kanadského trénera Craiga Ramsaya zároveň vyradil piatich hráčov – brankárov Mateja Tomeka so Šimonom Latkóczym, obrancu Adama Jánošíka a útočníkov Martina Faška-Rudáša s Jozefom Balážom. Informoval o tom oficiálny web Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

Vedia, čo od nich očakávať

Na utorňajšom zraze budú k dispozícii aj útočníci Miloš Kelemen s Liborom Hudáčkom a obrancovia Patrik Koch s Máriom Grmanom.

„Dobre vieme, čo môžeme očakávať od hráčov z českej extraligy. Koch, Rosadič a Grman sú skúsení borci, Okuliar sa v Hradci Králové stal lídrom tímu a bol jeden z najlepších hráčov v play-off. Rosandiča aj Hudáčka poznáme veľmi dobre. Veríme, že každý z prichádzajúcich hráčov zvýši konkurenciu v mužstve pred tvorbou záverečnej nominácie,“ uviedol jeden z asistentov reprezentačného trénera Peter Frühauf.

V bráne nastali väčšie zmeny

Väčšie zmeny nastali v bránkovisku. K Stanislavovi Škorvánkovi a Samuelovi Hlavajovi pribudne úradujúci slovenský majster Riečický z HC Košice.

„Rozhodnutie nebolo ľahké, zavážili rôzne faktory. Šimon preukázal potrebné kvality a vidíme v ňom potenciál do budúcna. S Matejom sme počítali do určitej pozície, ale jeho výkony po zranení a výpadku neboli také, ako by sme si želali, čo uznal aj on sám,“ povedal o odchode Latkóczyho s Tomekom tréner brankárov Peter Kosa.

Počas nasledujúceho týždňa Slováci absolvujú záverečné dve stretnutia pred MS, ich súpermi budú Rakúšania. Vo štvrtok sa s nimi stretnú v Kapfenbergu a generálka na svetový šampionát bude v sobotu 6. mája v Trenčíne.

Aktuálny káder slovenskej reprezentácie hokejistov pred prípravnými zápasmi proti Rakúsku:

Brankári: Samuel Hlavaj, Dominik Riečický, Stanislav Škorvánek

Obrancovia: Michal Beňo, František Gajdoš, Martin Gernát, Mário Grman, Michal Ivan, Samuel Kňažko, Patrik Koch, Dávid Mudrák, Mislav Rosandič

Útočníci: Peter Cehlárik, Viliam Čacho, Adrián Holešinský, Marek Hrivík, Andrej Kudrna, Róbert Lantoši, Mário Lunter, Richard Pánik, Pavol Regenda, Matúš Sukeľ, Alex Tamáši, Martin Chromiak, Maroš Jedlička, Libor Hudáček, Oliver Okuliar, Miloš Kelemen

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2023, Prípravné zápasy
Zdroj: SITA.sk – Ramsay robil zmeny v nominácii, piati hráči končia a pribudli medailisti z českej extraligy aj zámorská posila © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

MS v hokeji 2024: Výsledky – utorok 21. máj (video+foto)

Výsledky utorňajších zápasov na MS v hokeji 2024, Slováci sa na štvrťfinále sťahujú do Prahy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *