Home / SVET / Ruské stroje Su-27 a Il-20 lietali nad Baltským morom bez signálu transpondéra

Ruské stroje Su-27 a Il-20 lietali nad Baltským morom bez signálu transpondéra

26.4.2023 (SITA.sk) –
Nemecké a britské stíhačky zachytili v medzinárodnom vzdušnom priestore nad Baltským morom tri ruské lietadlá. V stredu to oznámili nemecké ozbrojené sily, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dva armádne stroje Su-27 a jeden Il-20 „opäť lietali bez signálu transpondéra“, konštatovala nemecká armáda prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

Keďže členské krajiny Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Estónsko, Lotyšsko a Litva nemajú vlastné stíhačky, bezpečnosť vzdušného priestoru nad Baltským morom od roku 2004 zaisťuje obranná aliancia. Spojenci preto pravidelne vysielajú lietadlá a personál do pobaltských krajín susediacich s Ruskom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Začiatkom apríla, po ôsmich mesiacoch, odovzdali nemecké ozbrojené sily velenie misie vzdušného dozoru NATO Veľkej Británii. Nemecké vzdušné sily ju však budú ďalej podporovať do konca mesiaca.

Viac k témam: Baltské more, rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka Su-27
Zdroj: SITA.sk – Ruské stroje Su-27 a Il-20 lietali nad Baltským morom bez signálu transpondéra © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *