Home / SLOVENSKO / Smer-SD podporuje vstup Ukrajiny do Európskej únie, pri NATO má však iný názor

Smer-SD podporuje vstup Ukrajiny do Európskej únie, pri NATO má však iný názor

25.4.2023 (SITA.sk) – Strana Smer-SD podporuje vstup Ukrajiny do Európskej únie (EÚ), ak má Ukrajina takúto ambíciu. Na tlačovej besede to uviedol predseda strany Robert Fico.

Politické gesto

Podotkol však, že jej vstup podporujú len v prípade, ak splnia podmienky vstupu, nemalo by to byť iba politické gesto.

„Áno, sme pripravení pomôcť, lebo to obdobie prechodu k členstvu môže byť pomerne dlhé a naše skúsenosti, ktoré máme, môžu byť pre Ukrajinu veľmi cenné,“ vyjadril sa. Dodal však, že strana má výhrady voči tomu, aby Ukrajina bola členom Severoatlantickej aliancie (NATO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Integračný proces

Smer-SD sa podľa svojho predsedu plánuje zúčastniť stretnutia za okrúhlym stolom, ktorý organizuje Slovenská národná strana (SNS) a jej predseda Andrej Danko.

Fico chce podporiť integračný proces, ktorý spustila SNS, zdôraznil najmä ich spoluprácu s poslancom Národnej rady (NR) SR Tomášom Tarabom a poslancami okolo neho. Integráciu v politike považuje za veľmi dôležitú, dodal, že z minulosti majú dobré skúsenosti so spoluprácou so SNS.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD, Vstup Ukrajiny do EÚ, Vstup Ukrajiny do NATO
Zdroj: SITA.sk – Smer-SD podporuje vstup Ukrajiny do Európskej únie, pri NATO má však iný názor © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Prenájom lukratívneho sídla pre Keketiho ministerstvo je exemplárny príklad rozhadzovania financií, tvrdí Viskupič (video)

Slovenskí daňoví poplatníci za „luxus pre ministra“ zaplatia za rok 1 787 000 eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *