Home / SVET / Partneri sa zhodli na potrebe pokračovania podpory Ukrajiny s ohľadom na očakávanú jarnú ofenzívu, informoval Káčer

Partneri sa zhodli na potrebe pokračovania podpory Ukrajiny s ohľadom na očakávanú jarnú ofenzívu, informoval Káčer

24.4.2023 (SITA.sk) – Hlavnými témami rokovania ministrov zahraničných vecí členských štátov Únie bola pokračujúca vojenská agresia Ruska proti Ukrajine a implementácia akčného plánu Európskej únie zameraného na zmierňovanie jej dopadov na tretie krajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Partneri sa zhodli na potrebe pokračovania všestrannej podpory Ukrajiny, osobitne s ohľadom na očakávanú jarnú ofenzívu. Na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci v Luxemburgu sa zúčastnil aj slovenský diplomat Rastislav Káčer (Demokrati).

„Ukrajina potrebuje dostatok ťažkej vojenskej techniky a predovšetkým munície. Politickú dohodu z minulého mesiaca o jej spoločnom nákupe a financovaní musíme čo najrýchlejšie uviesť do praxe,“ informoval Káčer v tlačovej správe. Diskusiu viedli aj o téme povojnovej obnovy Ukrajiny či o otázke ďalšieho využitia Európskeho mierového nástroja vrátane jeho navýšenia. Partneri sa zaoberali aj kritickou bezpečnostnou situáciou v Sudáne.

Viac k témam: Európsky mierový nástroj, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Partneri sa zhodli na potrebe pokračovania podpory Ukrajiny s ohľadom na očakávanú jarnú ofenzívu, informoval Káčer © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Biden si občas mýli mená, no stále trvá na zotrvaní v prezidentskej kampani

Na podujatí NATO predstavil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského ako prezidenta Putina.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *