Home / šport / Futbal / UEFA zmrazila ceny vstupeniek na finále Ligy majstrov, oproti minulému roku sa nezmenili

UEFA zmrazila ceny vstupeniek na finále Ligy majstrov, oproti minulému roku sa nezmenili

21.4.2023 (SITA.sk) – Európska futbalová únia (UEFA) zmrazila ceny vstupeniek na tohtosezónne finále Ligy majstrov 2022/2023 v tureckom Istanbule.

Cena vstupenky v každej zo štyroch kategórií je rovnaká ako na vlaňajšie finále v Paríži medzi Realom Madrid a FC Liverpool, ktoré bolo poznačené chaotickou organizáciou a zlyhaniami bezpečnosti.

Dvadsaťtisíc lístkov pre finalistu

Najdrahší lístok na zápas, ktorý sa uskutoční 10. júna, stojí 690 eur a najlacnejší si môžu fanúšikovia kúpiť za 70 eur.

Každý z finalistov dostane od UEFA pridelených 20-tisíc vstupeniek rovnako, ako v prípade minulosezónneho finále. Kapacita istanbulského Atatürkovho olympijského štadióna je 72-tisíc miest.

Do semifinále tohtosezónnej edície kontinentálneho pohára číslo jeden sa prebojoval obhajca trofeje Real Madrid, anglický šampión Manchester City a duo mužstiev z talianskeho Milána – AC a Inter.

Odškodnenie za vlaňajšok

Správy o cenách vstupeniek na tohtosezónne finále LM prichádzajú v čase, keď sa strešný orgán európskeho futbalu snaží odškodniť držiteľov vstupeniek na vlaňajšie parížske finále.

Mnohí priaznivci sa vtedy dostali do tlačenice pred Stade de France a niektorí sa nedostali na štadión napriek tomu, že mali platné vstupenky.

UEFA medzičasom rozhodla, že preplatí náklady na všetkých 19 618 vstupeniek, ktoré si zakúpili fanúšikovia FC Liverpool.

Real Madrid však odmietol plán UEFA vrátiť niektorým podporovateľom peniaze v hodnote lístka s tým, že to bolo „nedostatočné“ a pomáha im uplatniť si vlastné právne nároky.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: SITA.sk – UEFA zmrazila ceny vstupeniek na finále Ligy majstrov, oproti minulému roku sa nezmenili © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Brankár Greif si zachytal na Camp Nou. Trpeli sme proti veľkému favoritovi ako je FC Barcelona, povedal

Tímu RCD Mallorca patrí pred záverečným kolom sezóny 12. priečka v tabuľke La Ligy so ziskom 47 bodov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *