Home / SVET / Ozbrojené sily si od Nemecka prevzali druhý tank Leopard 2A4

Ozbrojené sily si od Nemecka prevzali druhý tank Leopard 2A4

17.4.2023 (SITA.sk) – Ozbrojené sily (OS) SR si v Nemecku prevzali ďalší tank typu Leopard 2A4. Ide tak o druhý kus v rámci daru od Nemecka, ktorý OS SR dostali ako náhradu za 30 kusov vyradených vozidiel pechoty BVP-1, ktoré Slovensko darovalo Ukrajine. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kakaščíková.

Ako ďalej rezort obrany uviedol, ďalších 13 tankov bude slovenským ozbrojeným silám dodaných priebežne do konca roka. Poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati) priblížil, že technika ešte pred odovzdaním prechádza komplexnou opravou v spoločnosti Rheinmetall Landsysteme. Prvý z dodaných tankov prešiel skúškami na overenie vybraných takticko-technických parametrov vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie.

Rezort aktuálne pracuje na ich vyhodnocovaní. Pre zavedenie tankov do OS SR bude potrebné aj preškolenie osádok, ktoré v priestoroch Centra výcviku Lešť v lete tohto roka zabezpečia príslušníci Bundeswehru,“ vysvetlilo ministerstvo.

Viac k témam: Bojový tank Leopard 2A4, Dar, Minister obrany, tanky
Zdroj: SITA.sk – Ozbrojené sily si od Nemecka prevzali druhý tank Leopard 2A4 © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Hlavní kandidáti na post predsedu Európskej komisie absolvovali spoločnú debatu, zamerali sa na viaceré témy

Kandidáti čelili aj individuálnym otázkam zo strany moderátorov v rámci takzvaných „Spotlight“ segmentov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *