Home / SVET / Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny

Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny

15.4.2023 (SITA.sk) – Bývalú podpredsedníčku Európskeho parlamentu (EP) Evu Kaili, ktorá je jednou z hlavných podozrivých v rámci vyšetrovania korupčného škandálu, v piatok prepustili do domáceho väzenia.

Ako referuje web euronews.com, bude sa musieť zdržiavať v byte v Bruseli, nosiť elektronický náramok, byť neustále k dispozícii úradom a podstupovať pravidelné vypočúvania.

Prípad Qatargate

Grécka politička bola v decembri medzi prvými zadržanými, keď úrady zverejnili rozsiahle vyšetrovanie možného podplácania európskych zákonodarcov zo strany Kataru a Maroka.

V takzvanom prípade Qatargate je namočený aj Kailiovej partner Francesco Giorgi a niekoľko ďalších súčasných a bývalých členov europarlamentu, vrátane bývalého talianskeho europoslanca Piera Antonia Panzeriho.

Práve posledný menovaný bol údajne lídrom úplatkárskej siete a v januári uzavrel dohodu s belgickými vyšetrovateľmi. Medzičasom už všetkých zadržaných podozrivých prepustili s monitorovacími zariadeniami.

Ostáva europoslankyňou

Prokurátori vinia Kaili z korupcie, členstva v zločineckej organizácii a prania špinavých peňazí. Vo väzbe bola od 9. decembra.

Európsky parlament jej po zatknutí odobral poslaneckú imunitu. Odvolali ju taktiež z funkcie jednej z podpredsedníčok europarlamentu. Naďalej však zostáva nezaradenou europoslankyňou a má nárok na mesačný plat po zdanení vo výške 7 146 eur a polovicu odmien zo sumy 4 778 mesačne.

Viac k témam: Domáce väzenie, Europoslankyňa, Korupcia, korupčný škandál, Podplácanie, Pranie špinavých peňazí, Qatargate, Vyšetrovanie
Zdroj: SITA.sk – Obvinená europoslankyňa Kailiová môže aj v domácom väzení poberať 7-tisícový poslanecký plat, plus odmeny © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Haváriu vlakov v Indii spôsobila chyba signalizácie, zomrelo viac ako 300 ľudí

Išlo o jednu z najsmrteľnejších železničných nehôd v krajine za desaťročia.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *