Home / SLOVENSKO / Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, tvrdí Rigó a na Gyimesiho podáva žalobu (video)

Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, tvrdí Rigó a na Gyimesiho podáva žalobu (video)

14.4.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 14. apríla, 11:35

Poslanec Národnej rady SR György Gyimesi (OĽaNO) čelí žalobe. Podal ju na neho predseda platformy Most-Híd strany Aliancia Konrád Rigó. Ako ďalej Rigó informoval na piatkovej tlačovej besede, poslanec ho nazval chorým človekom a taktiež údajne urazil Rigóovu rodinu.

Právo na ľudskú dôstojnosť

Predseda platformy Most-Híd strany Aliancia tvrdí, že Gyimesi svojím konaním porušil zákon a porušil Rigóovo právo na ľudskú dôstojnosť. „Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, čím porušil aj moje právo na súkromie. Keď poslanec ignoroval moju predžalobnú výzvu, podal som naňho žalobu,“ dodal.

Podľa vlastných slov sa tak rozhodol preto, lebo je presvedčený, že ak chceme žiť v normálnej krajine, nikomu, ani poslancovi NR SR, nesmieme dovoliť, aby pošliapal naše práva.

Nenávistné slová politikov

„Sme svedkami toho, ako vplývajú na atmosféru v spoločnosti nenávistné slová politikov a aké sú následky toho, keď sa politici svoju neodbornosť snažia zakryť populizmom a hrubým slovníkom. Začiatok tohto trendu v slovenskej politike sa úzko spája s Igorom Matovičom (OĽaNO). Pred pár mesiacmi som vyhlásil, že Matovič a jeho maďarský hlas György Gyimesi sú veľmajstrami slovenského populizmu a politického bulváru,“ uviedol Rigó.

Dodal, že je nebezpečné, keď politici svojimi vyjadreniami rozsievajú zlosť i nenávisť v spoločnosti a nerešpektujú názory svojho politického súpera alebo partnera.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Poslanec, Žaloba
Zdroj: SITA.sk – Odporným spôsobom zneužil tragédie, ktoré postihli moju rodinu, tvrdí Rigó a na Gyimesiho podáva žalobu (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Po atentáte na Fica sa objavilo množstvo hoaxov. Analýza ponúka návod, ako im predchádzať

Prvým dezinformačným naratívom bol chaos o zdravotnom stave premiéra, ktorý vznikol v dôsledku prirodzeného nedostatku informácií a počiatočného chaosu.

Jeden komentár

  1. daj mu, vraz mu, stlč ho ako žito…:)))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *