Home / SVET / Severná Kórea odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, preletela tisíc kilometrov

Severná Kórea odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, preletela tisíc kilometrov

13.4.2023 (SITA.sk) – Severná Kórea vo štvrtok uskutočnila prvýkrát po mesiaci test medzikontinentálnej balistickej strely. Juhokórejská armáda uviedla, že strela odpálená z okolia severokórejského hlavného mesta Pchjongjang preletela tisíc kilometrov a dopadla do mora medzi Kórejským polostrovom a Japonskom.

Soul je presvedčený, že Severná Kórea odpálila nový typ balistickej strely, pravdepodobne takej, ktorá používa pevné palivo. Uviedol to predstaviteľ juhokórejského rezortu obrany, ktorý hovoril pod podmienkou zachovania anonymity.

Išlo by o prvý severokórejský test takejto zbrane. Tekuté palivo sa musí dodať pred odpálením rakety, ale vopred zistiť prípravu odpálenia strely s pevným palivom je ťažšie, pretože to je v už v rakete.

Viac k témam: Medzikontinentálna balistická strela (ICBM)
Zdroj: SITA.sk – Severná Kórea odpálila medzikontinentálnu balistickú strelu, preletela tisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Jeden komentár

  1. Kim to robi tak, ze jeho nepriatelia pouzivaju najcastejsie slovo „pravdepodobne“…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *