Home / SVET / Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky

Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky

11.4.2023 (SITA.sk) – Rusko presúva termobarické systémy TOS-1A smerom k svojim vzdušným silám, čo môže naznačovať zvýšenie ich úlohy v útočných operáciách na Ukrajine. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Budúca úloha vzdušných síl

Vysoko deštruktívne systémy TOS-1A zvyčajne používajú ruské špecializované jednotky chemickej, biologickej a rádiologickej ochrany na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Presun pravdepodobne naznačuje budúcu úlohu ruských vzdušných síl v útočných operáciách na Ukrajine. Je to pravdepodobne súčasť úsilia o rekonštrukciu vzdušných síl po tom, čo utrpeli ťažké straty v prvých deviatich mesiacoch vojny,“ uvádza sa v správe.

Nasadili ďalšie jednotky

Ako sa uvádza v aktualizácii zo 7. apríla, Rusko nasadilo na bachmutský front ďalšie jednotky a začalo v tejto oblasti efektívnejšie využívať delostrelectvo, pričom dosiahlo určitý úspech.

„Na miestnej úrovni Wagnerovci a velitelia ruského ministerstva obrany pozastavili trvajúci spor a zlepšili spoluprácu,“ uviedli Briti vo svojej piatkovej dennej správe.

Dodali, že ruské výsadkové jednotky pravdepodobne poskytli podporu a celkovo „Rusko opäť používa delostrelectvo efektívnejším spôsobom“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, termobarické systémy TOS-1A, vojenská invázia, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Rusko pripravuje do boja vysoko deštruktívne termobarické systémy TOS-1A, pri Bachmute nasadilo aj ďalšie jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Rusi stratili podľa Ukrajincov za uplynulý deň ďalšie stovky vojakov, prišli aj o tanky či raketomety

Počet obetí na životoch v radoch ruskej armády od začiatku vojny sa tak zvýšil na 209 470.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *