Home / SVET / Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová

Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová

6.4.2023 (SITA.sk) – Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová informovala o potrebe obnoviť rovnováhu v obchode Európskej únie (EÚ) s Čínou. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Obchodný deficit EÚ

„Naše ekonomiky sú silne prepojené, ale obchodný deficit EÚ sa zvyšuje v dôsledku diskriminačných praktík,“ napísala Von der Leyenová vo štvrtok na Twitteri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podotkla, že strany by mali obnoviť hospodársky a obchodný dialóg na vysokej úrovni. Von der Leyenová je momentálne na návšteve Číny spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Neutralita Pekingu

Ruská invázia na Ukrajinu vyvolala tlak na diplomatické vzťahy EÚ s Pekingom, ktorého úzke vzťahy s Moskvou a agresívna zahraničná politika spôsobili, že blok je čoraz ostražitejší.

Peking vyhlásil neutralitu v súvislosti s vojnou na Ukrajine, ale neodsúdil ruskú inváziu a namiesto toho počas ostatného roka posilnil svoje ekonomické a diplomatické vzťahy s Kremľom.

Obaja európski lídri zdôraznili úlohu, ktorú by Čína mohla zohrať pri riešení konfliktu na Ukrajine.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Predsedníčka Európskej komisie (EK), Ruská invázia, vojna na Ukrajine, Zahraničná politika
Zdroj: SITA.sk – Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Ruské útoky zranili najmenej päť ukrajinských civilistov

Informovali o tom miestni predstavitelia.

Jeden komentár

  1. to musela liezť az do Ciny aby dosla na to, ze obchodne vztahy by sa mali obnovut, ktore EU zlikvidovala?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *