Home / SVET / Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová

Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová

6.4.2023 (SITA.sk) – Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová informovala o potrebe obnoviť rovnováhu v obchode Európskej únie (EÚ) s Čínou. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Obchodný deficit EÚ

„Naše ekonomiky sú silne prepojené, ale obchodný deficit EÚ sa zvyšuje v dôsledku diskriminačných praktík,“ napísala Von der Leyenová vo štvrtok na Twitteri.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podotkla, že strany by mali obnoviť hospodársky a obchodný dialóg na vysokej úrovni. Von der Leyenová je momentálne na návšteve Číny spoločne s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom.

Neutralita Pekingu

Ruská invázia na Ukrajinu vyvolala tlak na diplomatické vzťahy EÚ s Pekingom, ktorého úzke vzťahy s Moskvou a agresívna zahraničná politika spôsobili, že blok je čoraz ostražitejší.

Peking vyhlásil neutralitu v súvislosti s vojnou na Ukrajine, ale neodsúdil ruskú inváziu a namiesto toho počas ostatného roka posilnil svoje ekonomické a diplomatické vzťahy s Kremľom.

Obaja európski lídri zdôraznili úlohu, ktorú by Čína mohla zohrať pri riešení konfliktu na Ukrajine.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Predsedníčka Európskej komisie (EK), Ruská invázia, vojna na Ukrajine, Zahraničná politika
Zdroj: SITA.sk – Ruská invázia vyvolala tlak na EÚ s Pekingom. Obchodný vzťah s Čínou by sa mal obnoviť, tvrdí Von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Najvyšší súd USA umožnil bývalému prezidentovi Trumpovi zúčastniť sa na primárkach vo všetkých štátoch

Zamietol tak pokusy štátov, ktoré chceli zablokovať túto možnosť pre jeho rolu pri nepokojoch v Kapitole v januári 2021.

Jeden komentár

  1. to musela liezť az do Ciny aby dosla na to, ze obchodne vztahy by sa mali obnovut, ktore EU zlikvidovala?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *