Home / EKONOMIKA / Rusko hľadá spôsoby na zaplnenie dier v rozpočte, podľa Britov očakáva finančnú pomoc od „priateľských“ štátov

Rusko hľadá spôsoby na zaplnenie dier v rozpočte, podľa Britov očakáva finančnú pomoc od „priateľských“ štátov

5.4.2023 (SITA.sk) – Ruskí predstavitelia hľadajú spôsoby, ako zaplniť medzery vo svojom rozpočte pri plánovaní dlhej vojny proti Ukrajine. V najnovšej správe to tvrdí britské ministerstvo obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Medzi možnosti, ako vyplniť diery v rozpočte, patrí vydanie časti ruského štátneho dlhu v cudzej mene. Ruský premiér Michail Mišustin takúto možnosť načrtol 28. marca.

Rusko očakáva vonkajšiu finančnú podporu

Podľa Britov je takýto krok náznakom toho, že Rusko očakáva vonkajšiu finančnú podporu od cudzích štátov, ktoré považuje za „priateľské“, a po skončení vývoja budú môcť investori z iných krajín nakupovať ruský štátny dlh. Takíto investori by nepriamo financovali ruskú vojnu na Ukrajine, poznamenáva britská spravodajská služba.

Nové žoldnierske skupiny ?

„V ostatných mesiacoch boli ruské vlastné banky hlavnými subjektmi nakupujúcimi ruský štátny dlh. Je však nepravdepodobné, že budú mať kapacitu na úplné financovanie očakávaných budúcich rozpočtových deficitov,“ tvrdia Briti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Britská spravodajská služba tiež naznačila, že Rusko pravdepodobne pracuje na vytvorení nových súkromných žoldnierskych skupín, ktoré by mohli byť alternatívou k Wagnerovej skupine pod vedením Jevgenija Prigožina.

Viac k témam: Finančná pomoc, Ruská ekonomika, rusko-ukrajinský konflikt, Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Rusko hľadá spôsoby na zaplnenie dier v rozpočte, podľa Britov očakáva finančnú pomoc od „priateľských“ štátov © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Poslanci budú rokovať o zrušení RTVS do úplného prerokovania bodu, následne budú hlasovať

Materiál deklaruje zámer vytvoriť novú inštitúciu, ktorá bude objektívne napĺňať verejnoprávny charakter vysielania.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *