Home / SVET / Ďalší proruský kolaborant na Ukrajine sa stal terčom útoku, po výbuchu auta je vo vážnom stave

Ďalší proruský kolaborant na Ukrajine sa stal terčom útoku, po výbuchu auta je vo vážnom stave

3.4.2023 (SITA.sk) – Výbuch auta v Ruskom okupovanom ukrajinskom meste Melitopoľ v pondelok ráno zranil kolaboranta s ruskými úradmi Maksyma Zubarieva. Uviedol to starosta mesta Ivan Fedorov, ktorý je na území kontrolovanom Kyjivom.

Podľa starostu Zubariev „bol jeden z prvých, ktorí spolupracovali s nepriateľom“ a viedol okupačnú administratívu v meste Jakymivka neďaleko Melitopoľa.

Zranenie potvrdila aj druhá strana

Moskvou dosadení zástupcovia v Melitopoli tiež informovali o zranení Zubarieva pri explózii a dodali, že jeho stav je „vážny“. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Mesto Melitopoľ v Zaporižžskej oblasti, ktoré má zhruba 150-tisíc obyvateľov, Rusko obsadilo koncom februára minulého roka, niekoľko dní po začiatku invázie na Ukrajinu. Melitopoľ sa nachádza medzi Chersonom a Mariupoľom neďaleko pobrežia Čierneho mora.

Najznámejšieho zabili ešte vlani

Od začiatku ruskej invázie sa terčom ukrajinského odboja v okupovaných oblastiach stalo viacero kolaborantov.

Najznámejší z napadnutých kolaborantov bol zástupca šéfa Rusmi dosadenej administratívy Chersonskej oblasti Kirill Stremousov, ktorý spolu s ďalším kolaborantom zahynul v novembri.

Viac k témam: kolaborant, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ďalší proruský kolaborant na Ukrajine sa stal terčom útoku, po výbuchu auta je vo vážnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Navaľnyj trávil čas na samotke písaním sarkastických požiadaviek vedeniu väznice, zamietli mu balalajku aj kenguru

Navaľného 6. júna čaká ďalšie pojednávanie pre proces na základe obvinenia z extrémizmu. To by ho mohlo udržať vo väzení na 30 rokov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *