Home / šport / Cyklistika / Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video)

Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video)

3.4.2023 (SITA.sk) – Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi nevyšla po Miláno – San Remo ani ďalšia klasika Okolo Flámska. Približne 142 kilometrov pred cieľom bol účastníkom hromadného pádu a nedeľňajšie preteky napokon nedokončil.

„Neviem, koľko nás tam mohlo byť. Spadlo 30 – 40 pretekárov. Ja som našťastie nedopadol až tak zle. Keď som spadol, bolo to na niečo ostré. Poranilo mi to sval a nemôžem ohnúť nohu,“ priblížil Sagan pre RTVS svoj pohľad na hromadný pád cyklistov.

„𝐍𝐎𝐓 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐰𝐚𝐧𝐭 𝐭𝐨 𝐬𝐞𝐞“ 💥
A massive crash sees a 𝑯𝑼𝑮𝑬 number of riders go down! #RVV23 pic.twitter.com/0QGFEVSZ13

— Eurosport (@eurosport) April 2, 2023

Incident zapríčinil Filip Maciejuk z tímu Bahrain Victorious, ktorý po prejazde trávnatou časťou a mlákou pri snahe zaradiť sa na cestu stratil rovnováhu a dostal sa do kolízie s pretekármi vedľa neho.

pic.twitter.com/CkPzg2ZK6d
— Cycling out of context (@OutOfCycling) April 2, 2023
 „Keď som našiel bicykel, tak som mal odtrhnuté sedadlo. Takže som musel počkať, kým prídu s ďalším bicyklom. Chvíľu to trvalo,“ dodal Sagan.

Potom to skúšal ešte zhruba 30 kilometrov, ale nakoniec sa rozhodol odstúpiť. „Bolo to aj pre zranenie a aj preto, že to nemalo význam, keď som nemohol ísť naplno. Strácal som vtedy asi dve minúty a ísť 160 kilometrov sám nie je bohviečo,“ skonštatoval Sagan, ktorý priznal, že na nedeľňajšiu klasiku Paríž – Roubaix by mal byť v poriadku.

Triumf na pretekoch Okolo Flámska si vybojoval Slovinec Tadej Pogačar, ktorý zvíťazil o 16 sekúnd pred Holanďanom Mathieuom van der Poelom. Tretí bol s mankom 1:12 min Dán Mads Pedersen.

Viac k témam: Miláno – San Remo, Okolo Flámska
Zdroj: SITA.sk – Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peter Sagan po trinásty raz vyhral anketu Zlatý pedál. Budúci rok bude určite lepší, verí trojnásobný svetový šampión

Sagan sa momentálne nachádza na sústredení v Španielsku. Vo video odkaze na diaľku pozdravil fanúšikov aj účastníkov galavečera.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *