Home / šport / Cyklistika / Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video)

Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video)

3.4.2023 (SITA.sk) – Slovenskému cyklistovi Petrovi Saganovi nevyšla po Miláno – San Remo ani ďalšia klasika Okolo Flámska. Približne 142 kilometrov pred cieľom bol účastníkom hromadného pádu a nedeľňajšie preteky napokon nedokončil.

„Neviem, koľko nás tam mohlo byť. Spadlo 30 – 40 pretekárov. Ja som našťastie nedopadol až tak zle. Keď som spadol, bolo to na niečo ostré. Poranilo mi to sval a nemôžem ohnúť nohu,“ priblížil Sagan pre RTVS svoj pohľad na hromadný pád cyklistov.

„𝐍𝐎𝐓 𝐰𝐡𝐚𝐭 𝐲𝐨𝐮 𝐰𝐚𝐧𝐭 𝐭𝐨 𝐬𝐞𝐞“ 💥
A massive crash sees a 𝑯𝑼𝑮𝑬 number of riders go down! #RVV23 pic.twitter.com/0QGFEVSZ13

— Eurosport (@eurosport) April 2, 2023

Incident zapríčinil Filip Maciejuk z tímu Bahrain Victorious, ktorý po prejazde trávnatou časťou a mlákou pri snahe zaradiť sa na cestu stratil rovnováhu a dostal sa do kolízie s pretekármi vedľa neho.

pic.twitter.com/CkPzg2ZK6d
— Cycling out of context (@OutOfCycling) April 2, 2023
 „Keď som našiel bicykel, tak som mal odtrhnuté sedadlo. Takže som musel počkať, kým prídu s ďalším bicyklom. Chvíľu to trvalo,“ dodal Sagan.

Potom to skúšal ešte zhruba 30 kilometrov, ale nakoniec sa rozhodol odstúpiť. „Bolo to aj pre zranenie a aj preto, že to nemalo význam, keď som nemohol ísť naplno. Strácal som vtedy asi dve minúty a ísť 160 kilometrov sám nie je bohviečo,“ skonštatoval Sagan, ktorý priznal, že na nedeľňajšiu klasiku Paríž – Roubaix by mal byť v poriadku.

Triumf na pretekoch Okolo Flámska si vybojoval Slovinec Tadej Pogačar, ktorý zvíťazil o 16 sekúnd pred Holanďanom Mathieuom van der Poelom. Tretí bol s mankom 1:12 min Dán Mads Pedersen.

Viac k témam: Miláno – San Remo, Okolo Flámska
Zdroj: SITA.sk – Na pretekoch Okolo Flámska išlo k zemi vyše 30 cyklistov, Sagan musel po hrozivom páde odstúpiť (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Peter Sagan podstúpi operáciu. Moje srdce potrebuje zastávku v boxoch, hovorí

Cyklista sa mal zúčastniť dvoch jednorazových pretekov v Slovinsku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *