Home / SLOVENSKO / Minister Naď diskutoval so študentmi o vojne na Ukrajine, pýtali sa aj na Zelenského a alternatívy vývoja konfliktu

Minister Naď diskutoval so študentmi o vojne na Ukrajine, pýtali sa aj na Zelenského a alternatívy vývoja konfliktu

30.3.2023 (SITA.sk) – O aktuálnych otázkach obrannej politiky Slovenska, aj v súvislosti s vojnou na Ukrajine, vo štvrtok na pôde Prešovskej univerzity (PU) v Prešove diskutoval s takmer dvomi stovkami študentov poverený minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati). Informovala o tom hovorkyňa PU Anna Polačková.

Ako uviedla, vo svojej prednáške hovoril Naď o dopadoch vojny na Ukrajine na našu krajinu, na jej bezpečnosť a obrannú politiku, ako aj o spôsoboch a formách pomoci pre vojnou zasiahnutú krajinu. Študenti sa pýtali na vojenskú techniku, ktorá je zasielaná na Ukrajinu, ale zaujímal ich aj názor ministra na obnovu povinnej vojenskej služby.

Mnohé dezinformácie

V rámci diskusie, na ktorej sa zúčastnili tiež ukrajinskí študenti, odzneli aj otázky týkajúce sa mierových rokovaní a prípadných alternatív vývoja konfliktu či zaujímavosti z osobného stretnutia ministra s ukrajinským prezidentom  Volodymyrom Zelenským.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Obzvlášť v tejto dobe je nevyhnuté, aby sme študentom vysvetľovali situáciu, ktorá je jednak na Ukrajine, ale i na Slovensku,“ uviedol Naď.

„Pre mňa ako študentku politológie bola prednáška veľmi prínosná. V súvislosti s ruskou agresiou na Ukrajine a poskytovaním vojenskej pomoci sa šíria mnohé dezinformácie, ktoré polarizujú slovenskú spoločnosť. Diskusia s ministrom Naďom predstavovala príležitosť pochopiť vývoj celej situácie v širších súvislostiach,“ povedala doktorandka Inštitútu politológie Filozofickej fakulty PU Emília Mariančiková.

Stretnutie s rektorom Kónyom

Ešte pred diskusiou so študentmi sa poverený minister obrany stretol aj s rektorom PU Petrom Kónyom.

„Vymenili sme si názory na aktuálne otázky v oblasti vysokého školstva, pretože je dôležité, aby členovia vlády mali spätnú väzbu aj od predstaviteľov univerzít, ale i od študentov, s ktorými sa pán minister v rámci prednášky stretol a diskutoval,“ uviedol rektor Peter Kónya.

„Je množstvo tém, ktoré možno ani na prvý pohľad nevyzerajú, že by mohli mať niečo spoločné s ministrom obrany, avšak aj naše stretnutie svedčí o tom, že dokážeme nájsť veľa spoločných prienikov a pomáhať si navzájom,“ ozrejmil Naď.

Viac k témam: Minister obrany SR
Zdroj: SITA.sk – Minister Naď diskutoval so študentmi o vojne na Ukrajine, pýtali sa aj na Zelenského a alternatívy vývoja konfliktu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Príležitosť pre podnikateľov: Praktické informácie pre efektívnu komunikáciu!

Funkčná komunikácia je v digitálnej dobe nevyhnutnosťou pre každého podnikateľa, ktorý sa pohybuje v online svete.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    my sme v ich veku okupacnym strajkom na VS demonstrovali proti rezimu a tito tam sedia ako truhlici a pocuvaju niekoho koho by mali minimalne ignorovat…no nech sa paci ako chcete…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *