Home / SVET / Ukrajinci plánujú jarnú protiofenzívu v niekoľkých oblastiach, nasadiť by už mali aj nemecké tanky Leopard

Ukrajinci plánujú jarnú protiofenzívu v niekoľkých oblastiach, nasadiť by už mali aj nemecké tanky Leopard

29.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský generálny štáb plánuje na jar protiofenzívu v niekoľkých oblastiach. Povedal to v rozhovore pre estónsku televíznu stanicu ERR ukrajinský minister obrany Oleksij Reznikov.

„Som si istý, že budeme pokračovať v oslobodzovaní dočasne okupovaných území tak, ako sme to urobili v Kyjivskej, Černihivskej, Sumskej, Charkivskej, Chersonskej oblasti. To všetko bude pokračovať,“ uviedol Reznikov. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na otázku, či na fronte budú nemecké tanky Leopard-2, ukrajinský minister obrany odpovedal, že pravdepodobne budú použité v apríli alebo máji.

„Budete ich vidieť v protiútoku podľa rozhodnutia nášho generálneho štábu. Už je plánovaný v niekoľkých smeroch. Závisieť to bude od najvhodnejšieho okamihu,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci plánujú jarnú protiofenzívu v niekoľkých oblastiach, nasadiť by už mali aj nemecké tanky Leopard © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Moskva stratila ďalších viac ako 1100 vojakov, Kremeľ prišiel aj o osem tankov

Od začiatku vojny Rusko podľa Kyjeva celkovo stratilo už 8 009 tankov.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    ukrajinci nech si planuju co chcu, dostanu od Rusov po drzke a bude pokoj…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *