Home / SVET / Putin stratil všetko a už ani Čína nie je ochotná podporovať Rusko, tvrdí Zelenskyj a pozval Si Ťin-pchinga na návštevu

Putin stratil všetko a už ani Čína nie je ochotná podporovať Rusko, tvrdí Zelenskyj a pozval Si Ťin-pchinga na návštevu

29.3.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj tvrdí, že ruský vodca je „informačne izolovaný človek“, ktorý za ostatný rok vojny „stratil všetko“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Nemá spojencov,“ povedal Zelenskyj v rozhovore pre agentúru AP, ktorý sa uskutočnil vo vlaku z mesta Sumy do Kyjeva. Zelenskyj v uplynulých dňoch navštívil viaceré miesta na frontovej línii, aby udržal vysokú motiváciu svojej armády aj ukrajinského obyvateľstva.

Zelenskyj dodal, že je jasné, že ani Čína ako ekonomická veľmoc dlhodobo priaznivo naklonená Moskve už nie je ochotná podporovať Rusko. A podľa Zelenského na tom nič nezmenila ani nedávna návšteva čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku.

Zelenskyj naznačil, že Putinovo oznámenie krátko po návšteve Si Ťin-pchinga, že presunie taktické jadrové zbrane do Bieloruska, bližšie k hraniciam Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), malo odvrátiť pozornosť od skutočnosti, že návšteva čínskeho prezidenta nedopadla dobre a tak, ako šéf Kremľa očakával.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V rámci rozhovoru pre AP Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga na Ukrajinu. „Sme pripravení ho tu vidieť. Chcem s ním hovoriť. Boli sme v kontakte pred vojnou, ale už viac ako rok ho nemáme,“ zakončil Zelenskyj.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk – Putin stratil všetko a už ani Čína nie je ochotná podporovať Rusko, tvrdí Zelenskyj a pozval Si Ťin-pchinga na návštevu © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Pozornosť sveta po zničení Kachovskej priehrady nebola dostatočná, kritizuje Zelenskyj (video+foto)

Prezident Volodymyr Zelenskyj označil situáciu v Chersonskej oblasti za katastrofálnu.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    na toto neexistuju v mojom slovniku slusne slová…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *