Home / šport / Futbal / Tréner Calzona po remíze s Luxemburskom vyzýva na trpezlivosť, so ziskom bodu bol spokojný (video)

Tréner Calzona po remíze s Luxemburskom vyzýva na trpezlivosť, so ziskom bodu bol spokojný (video)

24.3.2023 (SITA.sk) – Slovenskí futbaloví reprezentanti nevstúpili ideálne do kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku, vo štvrtkovom úvodnom zápase v Trnave uhrali len bezgólovú remízu s výberom Luxemburska.

Spravodlivý výsledok

V tabuľke J-skupiny im po prvom hracom dní patrí tretie miesto za tímami Portugalska a Bosny Hercegoviny, ktoré majú na konte po tri body. Tréner Francesco Calzona bol aj so ziskom bodu spokojný.

„Výsledok považujem za spravodlivý, nebol to ľahký zápas. V prvom polčase sme boli dosť nepresní, strácali sme veľa lôpt. Hráči odovzdali všetko a z ihriska schádzali s tým, že vydali zo seba maximum. Áno, musíme sa zlepšiť vo viacerých činnostiach a musíme byť trpezliví. Máme za sebou spoločné tri zrazy a pätnásť tréningov, nemožno čakať zázrak. Ostáva nám len práca, práca a práca. Ak by sme tento zápas hrali v septembri minulého roka, prehrali by sme ho 0:4,“ skonštatoval Calzona podľa oficiálneho webu Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Taliansky odborník stále čaká na prvý triumf ako slovenský kouč, neprišiel ani v piatom stretnutí. V septembri viedol Slovákov v Lige národov pri domácej prehre s Azerbajdžanom 1:2 a pri remíze s Bielorusmi 1:1, v novembri pri remízach v Čiernej Hore (2:2) aj doma proti Čiľanom (0:0).

Útočníka vymyslieť nemôže

Calzona sa neobáva o svoju pozíciu a verí v lepšie výsledky tímu v budúcnosti. Pomôcť k nim môže aj útočník Róbert Polievka, ktorého pochválil za reprezentačnú premiéru.

„Fanúšikov chápem, naším cieľom stále je, aby sa vrátili na tribúny. Necítim žiaden tlak a nemám žiadne ultimátum. Poznáme cestu a vieme, kam ísť. Ak by sme aj tento zápas vyhrali, poviem to isté ako teraz, akurát by sme mali o dva body viac. Nemôžem vymyslieť útočníka, ktorý bude dávať góly. Nie som kúzelník, snažím sa s mojím tímom pracovať čo najlepšie. Polievka splnil, čo som očakával – vidí bránku, je nebezpečný a páčia sa mi jeho inteligencia a obetavosť,“ dodal tréner SR.

V šiestom vzájomnom zápase medzi Slovenskom a Luxemburskom sa po prvý raz zrodil nerozhodný výsledok a prvýkrát tiež nepadol gól. V predošlých piatich stretnutiach Slováci štyrikrát zvíťazili a prehrali len raz – 9. februára 2011 v prípravnom zápase v Luxemburgu (1:2).

Kormidelníka Luxemburčanov teší zisk cenného bodu na úvod kvalifikácie. „Vždy ma zaujíma predovšetkým výkon a od toho odvíjam moju spokojnosť. Tentoraz som spokojný aj s výsledkom a bodom. Do prestávky to nebolo z našej strany podľa môjho očakávania, nestrážili sme priestor tak, ako som chcel. V druhom polčase to bolo lepšie, ale stále nie také, ako som si predstavoval. Plusom bolo, že po prestávke sme mali najmä v rýchlosti navrch. V ďalších zápasoch očakávam od nás ešte lepší výkon, ale pravdou je, že je v kvalifikácii lepšie hrať horšie a bodovať, ako hrať výborne a nemať nič,“ zhodnotil duel Luc Holtz na webe SFZ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2024 vo futbale
Zdroj: SITA.sk – Tréner Calzona po remíze s Luxemburskom vyzýva na trpezlivosť, so ziskom bodu bol spokojný (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Slovenský futbalový zväz schválil rozpočet na rok 2024, na zlepšenie infraštruktúry pôjde 50 miliónov eur

Prezident SFZ Ján Kováčik na konferencii načrtol ďalšiu etapu zlepšovania infraštruktúry na obdobie rokov 2024 – 2033.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *