Home / SLOVENSKO / Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz

Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz

20.3.2023 (SITA.sk) – Galantský vyšetrovateľ obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky vodiča firemného autobusu, ktorému v sobotu ráno policajti zo Sládkovičova dychovou skúškou zistili dve promile alkoholu.

Ohrozenie cestujúcich

Ako vodičovi z povolania, ktorý svojou jazdou mohol ohroziť životy a zdravie desiatky cestujúcich, ale aj ostatných účastníkov premávky, mu hrozí väzenie až na päť rokov.

Autobus podľa informácií trnavskej polície jazdil na trase Voderady – Sládkovičovo. Jednému z cestujúcich sa nepozdávalo správanie 61-ročného vodiča, preto kontaktoval políciu.

Hliadka ho po dychovej skúške obmedzila na osobnej slobode a eskortovala na policajné oddelenie. Vodič sa v rámci tzv. superrýchleho konania podľa polície čoskoro postaví aj pred sudcu.

Trestný čin

Polícia upozorňuje predovšetkým profesionálnych vodičov, že jazda pod vplyvom alkoholu je nielen nebezpečná, ale navyše jej následky môžu byť pre nich likvidačné.

So stratou vodičského preukazu s najväčšou pravdepodobnosťou prídu o svoje zamestnanie a v prípade trestného činu môžu nakoniec skončiť aj vo väzení.

Viac k témam: Jazda pod vplyvom alkoholu, Vodič autobusu, Vodičský preukaz
Zdroj: SITA.sk – Vodič autobusu nafúkal dve promile alkoholu, prísť môže nielen o vodičský preukaz © SITA Všetky práva vyhradené.

Komentáre

Komentár

Pozrite sa tiež

Klinický výskum na slovensku priniesol dodatočných skoro 24 miliónov eur do slovenského zdravotníctva

Farmaceutický priemysel investoval v roku 2021 do klinického na Slovensku okolo 23,7 miliónov eur.

Jeden komentár

  1. adamkratochvil

    zavriet do basy a zakazat tomuto magorovi soferovat akekolvek vozidlo navzdy!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *